Американська компанія задумалася про виробництво сучасних ядерних реакторів в Україні - Чалий

15 лютого 2018, 08:59

Міжнародна компанія Holtec International розглядає можливість розширення своїх виробничих потужностей на території України для виготовлення сучасних і більш перспективних малих модульних реакторів для АЕС.

Про це повідомив посол України в США Валерій Чалий, передає Укрінформ.

"Президент Сінгх вибрав, фактично, тільки три місця у світі, де він хоче реалізувати свій проект - це Індія, звідки він родом, це Сполучені Штати, де зараз працює його компанія, і Україна", - сказав він.

Відео дня

Крім того, дипломат підкреслив, що Україна "може стати виробником зовсім іншого технологічного рівня у майбутньому", і проект Holtec по будівництву заводу з виготовлення реакторів буде сприяти цьому.

Також наголошується, що малі модульні реактори SMR-160, на виробництві яких робить акцент компанія Holtec International, вважаються перспективним напрямком у будівництві атомних електростанцій. Вони мають підвищений рівень безпеки за рахунок відсутності насосного, арматурного та іншого обладнання, що вимагає зовнішнього електроспоживання.

До того ж, реактори SMR-160 є маневреними і більш дешевими, ніж реактори високої потужності, можуть споруджуватися на невеликих площах і не вимагають підведення потужних ліній електропередач.


Holtec International - глобальний постачальник обладнання та систем для енергетичної галузі, який знаходиться у Камдені, штат Нью-Джерсі, США. Спеціалізується на проектуванні та виробництві деталей для ядерних реакторів.

Показати ще новини
Радіо NV
X