Голова Держгеонадр пояснив, як працюватимуть нові електронні аукціони на надра

29 жовтня 2018, 16:42

Підхід до проведення аукціонів на дозволи для користування надрами докорінно змінюється, так як тепер Держгеонадра не є учасником цих аукціонів. Це означає, що контакт чиновників з надрокористувачами чи інвесторами нульовий.

Про це заявив керівник Державної служби геології та надр Олег Кирилюк у ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ.

"Там, де є доступ чиновників, можуть виникати корупційні ризики. Для цього була запропонована система ProZorro...Не доведеться звертатися до Держгеонадра ні для отримання інформації, ні для подачі документів. Надрокористувач може відсторонено брати участь у аукціоні. Реєструючись в електронній системі, ми уникаємо будь-якого дотику до чиновників", – пояснив він.

Відео дня

Раніше у Держгеонадрах наперед знали можливості компаній, які беруть участь в аукціонах, і вирішували, допускати їх чи ні. Тепер система змінилася – відомство виставлятиме замовлення на електронний майданчик, а організатор сам буде проводити аукціон.

За словами Кирилюка, Держгеонадра буде дізнаватися про те, хто брав участь в аукціоні і хто виграв, протягом трьох днів після його завершення.

Будь-хто зможе взяти участь в аукціоні, зареєструвавшись в електронному столі.

При цьому, надається певний час для укладання угоди і місяць для того, щоб правоохоронні органи і Державна фіскальна служба дали свої зауваження щодо переможців. Якщо вони пов’язані з боргами чи санкційним списком, Держгеонадра буде відповідно реагувати на це, підкреслив глава відомства.

Нагадаємо, що з кінця жовтня набуло чинності рішення Кабміну про реалізацію експериментального проекту з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Таким чином, Держгеонадра виставлятиме такі дозволи на електронні аукціони в ProZorro.Продажі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X