АМКУ помітив ознаки цінової змови ОККО та WOG

13 березня 2018, 15:01

Антимонопольний комітет України (АМКУ) планує до кінця літа завершити розслідування справи, яка була розпочата стосовно автозаправних мереж ОККО та WOG. Уже зараз Комітет має підстави для сумнівів в об'єктивності їх дій.

Про це в коментарі Радіо НВ повідомив голова відомства Юрій Терентьєв.

Він нагадав, що наприкінці 2017 року, у грудні, мали місце кілька об’єктивних факторів, які спричинили початок росту ціни на світлі нафтопродукти: "Це була девальвація національної валюти до рівня майже 29 грн/$ і збільшення цін на міжнародних майданчиках". Але невдовзі, додав Терентьєв, валютна складова скорегувалася, та з’явилися підстави для поступового зниження цін.

Відео дня

"Ми побачили, що на фоні наявності певних об’єктивних факторів для збільшення цін певні суб’єкти приймали рішення щодо встановлення роздрібних цін на світлі нафтопродукти з певним елементом синхронності, – сказав Терентьєв. – І аналізуючи їх комерційну поведінку 21 грудня 2017 було порушено справу щодо наявності ознак антиконкурентних узгоджених дій, в першу чергу, в діяльності суб’єктів, які працюють під брендами ОККО та WOG".

Розслідування наразі продовжується, зазначив голова АМУ, і, за його оцінками, воно буде завершене на початку літа.

"Я не можу зараз прогнозувати, чим завершиться розслідування. Ми збираємо докази. А закон передбачає відповідальність лише за ті схожі дії суб’єктів, які обмежують, спотворюють конкуренцію і не обумовлені об’єктивними обставинами, – сказав Терентьєв. – Вчинення суб’єктами схожих дій може свідчити і про високий рівень конкуренції на ринках, і про вплив зовнішніх чинників".

"Та ми бачимо, – додав він, – що в діяльності ОККО та WOG є ознаки такої синхронності, яка дає нам підстави сумніватися в об’єктивній обумовленості тих дій, які вони вчиняли".

Голова АМКУ також нагадав, що відомство постійно спостерігає за ситуацією на ринку світлих нафтопродуктів. Перша справа стосовно схожих антиконкурентних дій шести суб’єктів, які займаються імпортом та оптово-роздрібною торгівлею світлими нафтопродуктами (а саме WOG, ОККО, Shell, Amic, SOCAR та Паралель), була розпочата ще у січні 2016 року. На цих представників ринку був накладений штраф у розмірі 204 млн грн. Наприкінці 2017 року більшість судових процесів були завершені. При цьому, судами були винесені рішення на користь АМКУ.

"Вже є три рішення Вищого господарського суду, які підтверджують правильність позицій Комітету. Однак ми бачимо, що подібні практики, які були засуджені АМКУ у 2016 у відповідних рішеннях, суб’єкти здійснюють і надалі", – зазначив він.

Нагадаємо, в період з 1 січня по 19 грудня за даними АМКУ минулого року ціни на бензин А-95 та дизельне палива на автозаправках WOG та ОККО виросли на 17,3% та 21,7% відповідно.

Стосовно дій цих автозаправних мереж був розпочатий розгляд справи за ознаками порушень у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної реалізації нафтопродуктів. На сьогодні органи комітету збирають та аналізують докази у даній справі. В тому числі, проводять позапланові перевірки членів Нафтогазової асоціації України, куди входять ОККО і WOG.

Показати ще новини
Радіо НВ
X