Глава зернового агрогіганта заявив про корупційну схему з вантажними вагонами Укрзалізниці

12 листопада 2018, 15:37

Проблема з вантажними вагонами Укрзалізниці пов'язана багато в чому з корупційною схемою, на якій заробляють сторонні приватні компанії.

Про це заявив співвласник і глава одного з найбільших агрохолдингів України компанії Нібулон Олексій Вадатурський в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ.

"Я аплодував реформам, які проводить Укрзалізниця. Я вважав, що ці реформи принесуть користь. Але, на жаль, багато ділків "присмоктуються" до Укрзалізниці, використовуючи її для збагачення. Адже вагони, які зараз не можна взяти в оренду у Укрзалізниці, можна запросто отримати на $5-6 дорожче у комерційних компаній. Причому ці вагони - тієї ж Укрзалізниці", - заявив Вадатурський.

Відео дня

Глава Нібулона навів приклад, що його компанія у вересні-жовтні 35 днів не могла вивозити вантажі через те, що не подавали вагони. Також проблеми з перевезеннями були і у безлічі інших компаній.

"Я працюю з Укрзалізницею вже 40 років. І такої ситуації, яка склалася зараз, не було ніколи раніше. Я вважаю, що це непрофесійне використання вагонів, невміння ефективно управляти парком вагонів. Це дуже велика проблема сьогодні", - сказав Вадатурський.

Він додав, що ці проблеми намагаються "спихнути" на неправильне автоматизоване управління, "хоча мова йде про елементарну корупцію".

"Коли мені фірма пропонує на $5-6 дорожче вагон того ж загального парку, який я повинен отримувати у Укрзалізниці, - це прихована корупція, приховані махінації, приховані хабарі", - підкреслив глава Нібулона.

Виходом з цієї ситуації Вадатурський називає необхідність "пересаджати всіх, хто стоїть за схемами в Укрзалізниці". А також допустити до роботи приватну тягу (локомотивів) через законодавчі зміни.

Раніше про корупційні схеми в Укрзалізниці заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян. За його словами, з Укрзалізниці на рік розкрадають мінімум 15 млрд грн. У тому числі на схемах з поставками вагонів - мінімум 5-7 млн "чорного кеша" на місяць.

Як відомо, з листопада Укрзалізниця буде здавати частину вантажних вагонів в оренду через електронні аукціони ProZorro.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X