Голова Укрпошти спростував загрозу банкрутства

13 червня 2018, 16:23

Виконуючий обов'язки генерального директора компанії Укрпошти Ігор Смілянський зазначає важкий фінансовий стан компанії через невідповідність діючих регульованих тарифів рівня їх собівартості, проте спростовує інформацію про можливе банкрутство.

Про це він заявив у своєму зверненні до ЗМІ на сайті компанії.

"Вчора в ЗМІ була поширена інформація про можливе банкрутство Укрпошти. Така оцінка фінансового стану компанії є помилковою", - написав він.

Відео дня

Крім того, він зазначив, що подібний кризовий стан через зростання мінімальної заробітної плати компанія вже подолала у 2017 році, а тому зможе збалансувати бюджет і у поточному.

При цьому, Смілянський вважає, що існує два альтернативні сценарії для досягнення такого балансу: Укрпошта призводить діючі регульовані тарифи до рівня їх собівартості або ж продовжує надавати тільки ті послуги, тарифи на які не нижче їх собівартості.

"Щоб уникнути складного фінансового становища, зараз ведуться переговори з регуляторами і Кабінетом міністрів України. За результатами цих переговорів Укрпошта до кінця червня визначить, за яким сценарієм буде діяти", - заявив Смілянський.

Також він додав, що збитковими для підприємства є тарифи на письмову кореспонденцію, доставку періодичних видань, а також тариф на поширення пенсій, які не змінювалися з 2004 року.

"Ми усвідомлюємо, що велика частина мережі Укрпошти створена для надання регульованих послуг, тому відмова від їх надання призведе до значного скорочення мережі і чисельності персоналу", - сказав гендиректора підприємства.

За словами Смілянського, про банкрутство компанії не йдеться.

Раніше повідомлялося, що перший заступник генерального директора Укрпошти Олександр Чернявський заявив про критичний стан підприємства.

Нагадаємо, що Укрпошта в 2017 році отримала 203 млн грн збитку, при цьому чистий дохід компанії збільшився на 19,6% до 5,5 млрд грн в порівнянні з 2016 роком.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить в сферу управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напрямку компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність.

Мережа компанії складається з 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

Показати ще новини
Радіо NV
X