Глава Укравтодору розповів, завдяки чому зростуть кошти на ремонт доріг

10 серпня 2018, 19:46

У наступні роки капітал дорожнього фонду буде тільки зростати, оскільки все більша частина коштів від акцизу на паливо і транспортні средства буде безпосередньо йти в фонд.

Про це заявив глава Укравтодору Славомир Новак в інтерв'ю журналу Новое Время.

"У цьому році з 1 січня в українському фонді - вже 32 млрд грн. З них 60% йде на дороги державного значення в Укравтодор, 35% - на дороги місцевого значення. Це додаткові гроші до тих, які місцева влада вже має в своїх децентралізованих бюджетах, але вони можуть бути витрачені виключно на утримання і ремонт доріг. тобто ми передали не тільки відповідальність за дороги, а й гроші. У наступні роки капітал дорожнього фонду буде тільки зростати, оскільки все більша частина коштів від акцизу на паливо і транспортні средства буде безпосередньо йти в фонд", - сказав він.

Відео дня

Крім того, Новак зазнвчив, що реформа децентралізації масштабна, і перші кроки важкі.

"C самого початку ми планували закласти фундамент, на якому дорожня галузь буде працювати довгі роки, і це вдалося зробити. З січня цього року ми проводимо дві реформи, які стануть конституцією дорожньої галузі. Перша - децентралізація доріг, як це давно зроблено в інших країнах Європи. Ми передали 120 тис. км доріг на місцевий рівень і залишили [собі - ред] 50 тис. державних доріг. Друга реформа - дорожній фонд як стабільний і незалежний інструмент фінансування дорожньої галузі", - сказав він.

За словами Новака, вигода децентралізації в отриманні розподілу відповідальності за фінансування і підтримку робочого стану доріг з центральними і місцевими органами влади. Також він додав, що завдяки дорожньому фонду "стабільне фінансування дорожньої галузі, не прив'язане до річного планування держбюджету".

Нагадаємо, що держбюджет на 2018 рік передбачає на створений державний дорожній фонд з обсяг витрат в 32,9 млрд грн. Всього на розвиток доріг передбачено спрямувати 47,7 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X