Глава САП розповів про розслідування багатомільйонних премій Нафтогазу

9 серпня 2018, 18:30

Справу про розслідування премій для співробітників НАК Нафтогазу України можуть передати іншому органу, якщо Національне антикорупційне бюро (НАБУ) буде її розслідувати неефективно.

Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький в ефірі Радіо НВ.

"Будемо бачити, як НАБУ буде розслідувати. Якщо не буде розслідувати, то в зв'язку з неефективністю буде передано іншому органу для розслідування. Але просто поставити крапку: був чи не був там факт якихось злочинних дій. От і все. Тому робити з цього якийсь пафос чи рекламу, чи скандал, я би не брався, бо це одне з багатьох впроваджень, які реєструються щодня в САП і в НАБУ", - сказав він.

Відео дня

Крім того, він зазначив, що зараз будуть проведені слідчі дії, и буде прийнято рішення.

"Наголошуємо, - ми нікого не звинувачуємо…Наскільки я знаю, був рапорт прокурора про те, що факт нарахування і виплати премій ще не отримані, скажімо так, виграш потребує перевірки слідчим шляхом. Прокурором було зареєстровано провадження, я їх не можу і не буду зупиняти в реєстрації цих впроваджень. Якщо бачать ознаки злочину - хай розслідують. Це була ініціатива антикорупційної прокуратури, була конкретного прокурора, який вивчив матеріали, в тому числі і ЗМІ, і було прийнято рішення, що треба цей факт внести в ЄРДР", - добавив він.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Наглядова рада Нафтогазу підтримала виплату бонусів правлінню компанії у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським монополістом компанією Газпром.

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в цьому випадку - $4,56 млрд). Таким чином, правління має отримати виплату в розмірі $45,6 млн.

При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман попросив наглядову раду Нафтогазу переглянути рішення щодо преміювання.

Пізніше Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження через багатомільйонні премії в Нафтогазі. Також стало відомо, що голова правління Нафтогазу України Андрій Коболєв і комерційний директор компанії Юрій Вітренко отримали близько 70% від всієї суми премій за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським Газпромом.

Повну версію інтерв'ю з Назаром Холодницьким слухайте на Радіо НВ в п'ятницю, 10 серпня, о 20:00.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X