Глава Нафтогазу назвав Північний потік-2 "троянським конем" для ЄС

10 квітня 2018, 09:04

Голова правління національної акціонерної компанії (НАК) Нафтогаз України Андрій Коболєв назвав проект газопроводу Північний потік-2 "троянським конем" для Європейського Союзу.

Про це він заявив у інтерв’ю DW.

За словами Коболєва, проект спорудження газопроводу суперечить інтересам Європи, що намагається пояснити своїм європейським партнерам Нафтогаз. Він вважає, що “європейцям згодом доведеться серйозно розплачуватися" у разі запуску газопроводу.

Відео дня

Коболєв відзначив, що ціною за запуск Північного потоку-2 стане "розкол в Євросоюзі".

"Путін (президент Росії Володимир Путін - ред.) подзвонить у Польщу і скаже: "Хочете отримувати дешевий газ, як отримує Німеччина? Якщо ви хочете отримати таку ж конкурентну перевагу, давайте заодно обговоримо й інші питання". Потім він подзвонить у Словаччину, в Угорщину та інші країни Центральної та Східної Європи. Так він і доб'ється розколу", - пояснив він.

Глава Нафтогазу також відзначив, що Росія за допомогою Північного потоку-2 і Турецького потоку хоче звести до мінімуму транзит газу Україною.

Зазначимо, що раніше глава Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 та Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Нагадаємо, група з 39 американських сенаторів закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати "всі наявні в її розпорядженні засоби" для запобігання будівництва газопроводу Північний потік-2.

Раніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.

Перед цим у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали листа з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресованого головам парламентів європейських країн. Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькій назвав проект "вкрай небезпечним".

Пізніше ЄС звинуватив Північний потік-2 у порушенні принципів прозорості та рівності доступу.


Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік -2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X