Голова Мінінфраструктури розповів про плани запустити під Києвом найбільший вантажний авіатермінал

21 червня 2018, 16:34

Міністр інфраструктури Володимир Омелян за підсумками переговорів з великим міжнародним оператором вантажних авіаперевезень оцінює як високу ймовірність того, що новий вантажний термінал в міжнародному аеропорту Бориспіль зможе бути запущений ще до кінця поточного 2018 року.

Про це він повідомив на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), передає Інтерфакс-Україна.

Але в той же час більш реалістичний варіант говорить про те, що повноцінна робота терміналу почнеться тільки в 2019 році.

Відео дня

"Реалістично: в наступному році має запрацювати", - сказав він, додавши, що 20 червня провів відповідні переговори.

Міністр пояснив, що існує три опції для реалізації цього проекту: в одному з терміналів Борисполя, на локації Укроборонпрому або однієї з приватних земельних майданчиків, що прилягають до аеропорту.

За його словами, компанія, з якою велися переговори, планує вивчити всі ці можливості. Омелян не став розкривати її назви. Він оцінив обсяг інвестицій в проект $30-100 млн в залежності від етапності його запуску.

Глава Мінінфраструктури підкреслив, що попит на ці послуги в Україні за останні п'ять років зріс у геометричній прогресії.

"За фактом в Борисполі відсутній вантажний термінал. Одна Укрпошта забила його потужності", - констатував поточний стан справ міністр.

За його словами, якщо два роки тому аеропорт обробляв тонну вантажу, то зараз 160 тонн на добу.

"За два роки можемо вийти на 100 тисяч тонн за рік. Це величезний бізнес і нові перспективи для України", - підкреслив Омелян.

На думку глави Мінінфраструктури, в Києві можна створити великий мультимодальний хаб, в якому вантажі з Азії могли б перевантажуватися з авіатранспорту і направлятися далі в Європу.

Раніше повідомлялося, що один з найбільших в світі авіаперевізників задумався про створення в Україні вантажного хаба.

Показати ще новини
Радіо NV
X