Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Генпрокуратуру попросили "звільнити" акції Укртелекому

30 січня, 16:06
282
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ГПУ заарештувала акції Укртелекому, глава ФДМ просить "звільнити" їх

Виконувач обов'язків голови Фонду державного майна (ФДМУ) Віталій Трубаров звернувся до Генеральної прокуратури України (ГПУ) з проханням зняти арешт з акцій Укртелекому, щодо яких триває суд у справі про повернення їх у власність держави.

Про це Трубаров написав на своїй сторінці в Facebook.

Глава ФДМ уточнив, що існує ще один судовий процес, пов'язаний з акціями Укртелекому в рамках провадження Генеральної прокуратури, "яка наклала арешт на дані акції і будь-який їх рух неможливий".

"Ми вже звернулися до ГПУ з проханням вразі позитивного рішення суду, а ми розраховуємо, що касаційна інстанція підтвердить попередні дві, зняти арешт з цих акцій, що дозволить в короткий термін зарахувати їх на наші рахунки", - повідомив Трубаров.

Він підкреслив, що Фонд держмайна очікує, що суд остаточно підтвердить рішення щодо повернення акцій державі, і після зняття арешту вони відразу ж будуть зараховані на рахунки Фонду.

Розгляд касації у справі Укртелекому заплановано на 20 лютого.

На початку 2011 року Фонд держмайна України (ФДМ) продав 92,8% акцій Укртелекому компанії ЕСУ майже за 10,6 млрд грн (на той момент - близько $1,3 млрд).

Однак у 2017 році ФДМ звинуватив ЕСУ в невиконанні взятих на себе інвестиційних зобов'язань. Глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки в лютому 2017 року було встановлено невиконання інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років коштів у сумі не менш ніж $450 млн.

19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва ухвалив рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України і ЕСУ (дочірня компанія СКМ, власник 92,8% акцій оператора) по Укртелекому.

ЕСУ подала апеляцію на це рішення і наголосила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 року по лютий 2017 року).

12 грудня 2017 року Ахметов програв апеляцію за Укртелеком. Власник Укртелекому тоді заявив про намір подати касацію.

А 22 грудня Фонд державного майна звернувся до суду з проханням почати примусове повернення Укртелекому у власність держави.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Щодня ввечері вам буде приходити добірка кращих матеріалів за день

Підписатися