Генпрокуратуру попросили "звільнити" акції Укртелекому

30 січня 2018, 16:06

Виконувач обов'язків голови Фонду державного майна (ФДМУ) Віталій Трубаров звернувся до Генеральної прокуратури України (ГПУ) з проханням зняти арешт з акцій Укртелекому, щодо яких триває суд у справі про повернення їх у власність держави.

Про це Трубаров написав на своїй сторінці в Facebook.

Глава ФДМ уточнив, що існує ще один судовий процес, пов'язаний з акціями Укртелекому в рамках провадження Генеральної прокуратури, "яка наклала арешт на дані акції і будь-який їх рух неможливий".

Відео дня

"Ми вже звернулися до ГПУ з проханням вразі позитивного рішення суду, а ми розраховуємо, що касаційна інстанція підтвердить попередні дві, зняти арешт з цих акцій, що дозволить в короткий термін зарахувати їх на наші рахунки", - повідомив Трубаров.

Він підкреслив, що Фонд держмайна очікує, що суд остаточно підтвердить рішення щодо повернення акцій державі, і після зняття арешту вони відразу ж будуть зараховані на рахунки Фонду.

Розгляд касації у справі Укртелекому заплановано на 20 лютого.

На початку 2011 року Фонд держмайна України (ФДМ) продав 92,8% акцій Укртелекому компанії ЕСУ майже за 10,6 млрд грн (на той момент - близько $1,3 млрд).

Однак у 2017 році ФДМ звинуватив ЕСУ в невиконанні взятих на себе інвестиційних зобов'язань. Глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки в лютому 2017 року було встановлено невиконання інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років коштів у сумі не менш ніж $450 млн.

19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва ухвалив рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України і ЕСУ (дочірня компанія СКМ, власник 92,8% акцій оператора) по Укртелекому.

ЕСУ подала апеляцію на це рішення і наголосила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 року по лютий 2017 року).

12 грудня 2017 року Ахметов програв апеляцію за Укртелеком. Власник Укртелекому тоді заявив про намір подати касацію.

А 22 грудня Фонд державного майна звернувся до суду з проханням почати примусове повернення Укртелекому у власність держави.

Показати ще новини
Радіо НВ
X