Генпрокуратура пояснила обшуки в Укргазвидобуванні

16 січня 2018, 15:03

Генеральна прокуратура України (ГПУ) прокоментувала обшуки в офісі державної газодобувної компанії Укргазвидобування та пов’язує їх з розслідуванням розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем.

Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, 5 травня 2017 року було зареєстровано кримінальне провадження за ознаками правопорушення (ч.5 ст. 191 КК України - Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем ).

Відео дня

Тоді управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ розпочало досудове розслідування.

“Стосувалося воно факту закупівлі Укргазвидобування у жовтні 2016 року запасних частин до насосів у ТОВ Україна-2000 на загальну суму понад 51 млн грн, що перевищує їхню ринкову вартість”, - пише Лисенко.

Речник зазначив, що в ході досудового розслідування було встановлено, що службові особи компанії з метою заволодіння коштами вступили у змову з представниками підприємств-постачальників запчастин, організували та впровадили механізм проведення закупівель за завищеними цінами.

Відзначається, що досудове розслідування триває.

Нагадаємо, що 16 січня 2018 року ГПУ і Служба безпеки України вкотре провели обшуки офісі компанії Укргазвидобування.

Зазначимо, що у 2017 році СБУ та ГПУ проводили низку обшуків компанії.

Так, наприкінці квітня компанія Укргазвидобування повідомляла, що в офісі компанії проводить обшуки СБУ.

Нагадаємо, що 7 липня СБУ і Генпрокуратура знову проводили обшуки в Укргазвидобуванні з вилученням документів за договорами ГРП, що проводяться румунською компанією Tacrom і білоруською Белоруснефть протягом 2016-2017 років.


Укргазвидобування, 100% акцій якої належить НАК Нафтогаз України, є найбільшою газодобувною компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу. Також експлуатує Шебелинський ГПЗ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X