Фірташ отримує до $1 млрд доларів щорічно на крадіжці газу через газзбути - Коболєв

29 грудня 2018, 10:03

Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив в інтерв'ю Радіо НВ, що українські газозбутові компанії "крадуть від 1,5 до 3 мільярдів кубометрів газу на рік", приносячи олігархові Дмитру Фірташу від $500 тисяч до $1 мільярда доларів щорічно.

"Досі діє неефективна схема, коли є посередники [на ринку газових послуг, - Ред.]. Ці посередники, за нашими оцінками (будемо називати все своїми іменами), крадуть від 1,5 мільярда до 3 мільярдів кубічних метрів газу на рік", - зазначив він.

Відео дня

За словами Коболєва, газозбутові компанії фактично є "юридичними придатками облгазів". Голова Нафтогазу наголосив, що до 80% ринку облгазів контролюється олігархом Дмитром Фірташем.

"У цих компаній "шалені" борги перед Групою Нафтогаз. Я думаю, що ці борги вони повертати не збираються. Я це розцінюю як гроші, які навряд чи колись повернуться", - сказав Коболєв.

Нагадаємо, що Нафтогаз України підозрює українські газозбутові компанії в завищенні майже вдвічі показників використання газу споживачами, які отримують субсидії.

Заборгованість регіональних газозбутових підприємств перед Нафтогазом на середину вересня 2018 року становила 19,7 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X