Газпрому дозволили будувати другу нитку газопроводу в обхід України

19 січня 2018, 18:44

Російський монополіст - компанія Газпром - отримав дозвіл від турецької влади на будівництво другої лінії газопроводу Турецький потік.

Про це повідомив глава компанії Олексій Міллер, передає ТАСС.

"Сьогодні було отримано дозвіл на укладання другої нитки у виключній економічній зоні та територіальних водах Туреччини", - заявив він.

Відео дня


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу в рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. В кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другий - в 2019 році.


Міллер зазначив, що обидві нитки газопроводу будуть запущені в експлуатацію до кінця 2019 року.

Відзначається, що інвестиції Газпрому в проект Турецького потоку на 2018 рік заплановані в розмірі 182,4 млрд рублів (близько $3,2 млрд) проти 92,8 млрд руб (близько $1,6 млрд) в 2017 році.

Вартість будівництва Турецького потоку оцінюють в $6 млрд.

Нагадаємо, що 7 травня 2017 року російський Газпром почав будівництво в Чорному морі газопроводу Турецький потік.

У червні Газпром почав переговори з російськими та зарубіжними банками щодо залучення проектного фінансування для газопроводу Турецький потік.

На початку вересня дочірня структура Газпрому, оператор проекту будівництва Турецького потоку South Stream Transport BV підписала із британською Petrofac угоду про будівництво наземних трубопроводів і приймального терміналу газу на території Туреччини.

У вересні стало відомо, що Газпром вже побудував близько 300 км газопроводу Турецький потік.

Також Газпром додатково направить близько $900 млн на фінансування будівництва газопроводу Турецький потік.

Відзначимо, що Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X