Газпром знайшов спосіб ухилитися від виплат боргів Україні - Нафтогаз

19 червня 2018, 16:27

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України побоюється, що російський монополіст компанія Газпром за час призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу зможе реструктуризувати свої активи у Європі для уникнення примусової виплати $2,6 млрд і відсотків.

Про це йдеться у зверненні української компанії в Апеляційний суд Швеції, передає Інтерфакс-Україна.

Також НАК аргументує необхідність відміни наказу про призупинення процедури виконання рішення арбітражу.

Відео дня

Крім того, у Нафтогазі вважають, що на це, зокрема, вказує факт відмови низки дочірніх компаній Газпрому співпрацювати з судовими виконавцями і готовність надавати їм реєстри.

Також наголошується, що в короткостроковий період підготовки НАК клопотання про арешт закордонного майна Газпрому п'ять її "дочок" заявили, що російська компанія більше не є їх власником. У Нафтогазі не вважають це збігом.

В іншій частині документа компанія пояснює неспроможність тверджень Газпрому про начебто втручання в процес прийняття рішення Стокгольмським арбітражем сторонньої особи. Зокрема, Нафтогаз наводить свідчення головного арбітра в розгляді між компаніями, який стверджує, що вказана російською компанією особа не брала участі в прийнятті будь-якого рішення.

Також українська компанія ставить під сумнів відповідні висновки залученого російською компанією лінгвіста і використаної ним програми, за допомогою яких Газпром розраховує на скасування рішення по транзитному контракту.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, у той же час Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

30 травня Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, в зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями в справах щодо поставок і транзиту газу. У зв'язку з цим швейцарська влада вжили заходів щодо активів російського монополіста.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

14 червня Газпром через суд домігся припинення арешту активів. У Нафтогазі заявляли про плани оскаржувати дане рішення.

Показати ще новини
Радіо NV
X