Газпром "засвітив" свої англійські активи за позовом Нафтогазу

6 липня 2018, 08:44

Російський монополіст компанія Газпром на вимогу суду за позовом Нафтогазу України розкрила інформацію про свої активи у Великій Британії, які включають пакет акцій Nord Stream AG, що перебувають у заставі за залученим фінансуванням.

Про це повідомив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає Інтерфакс.

Він заявив, що Газпром виконує всі закони держав, де здійснює діяльність, і всі законні приписи судів.

Відео дня

"Так, сьогодні ми отримали згоду Міненерго Росії на розкриття інформації про активи компанії на території Англії та Уельсу на вимогу англійського суду і розкрили цю інформацію в порядку, встановленому судом. При цьому, безумовно, Газпром буде продовжувати оскаржувати всі дії Нафтогазу з виконання рішення Стокгольмського арбітражу ", - сказав Медведєв.

Зазначається, що серед британських активів компанії належить пакет акцій Nord Stream AG, що перебуває

у заставодержателя.

"Це не означає нового обтяження акцій Nord Stream AG або їх передачу якимось чином на користь Нафтогазу України. Ще 22 червня Газпром дізнався, що англійська суд 18 червня заборонив будь-які угоди з активами Газпрому на території Англії та Уельсу", - повідомили у російській компанії.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, водночас Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

30 травня Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, в зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями в справах щодо поставок і транзиту газу. У зв'язку з цим швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

14 червня Газпром через суд домігся припинення арешту активів. У Нафтогазі пізніше заявили про побоювання, що російський монополіст за час призупинення процедури виконання рішення арбітражу зможе реструктуризувати свої активи в Європі для уникнення примусової виплати боргів перед Україною.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пізніше Апеляційний суд округу Свеа в Швеції залишив в силі свій наказ, який призупиняє стягнення з Газпрому $2,56 млрд на користь Нафтогазу.

6 липня Нафтогаз повідомив про відновлення арешту акцій Північного потоку.

Показати ще новини
Радіо NV
X