Газпром вирішив відобразити у звітності виплати за рішенням Стокгольму

29 березня 2018, 13:46

Російський монополіст компанія Газпром покаже у звітності за 2017 рік резерв на виплати $2,6 млрд українській компанії Нафтогаз за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це заявив заступник голови правління Газпрому Андрій Круглов, передає Інтерфакс.

"У звітності ці цифри будуть відображені. Але це не означає, що не покажемо прибуток, покажемо менший прибуток", - зазначив Круглов.

Відео дня

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому щодо більшості спірних питань контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почав негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання та транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Крім того, 13 березня Київський апеляційний господарський суд відмовив Газпрому у задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України в 171 млрд грн, накладений на російську компанію. Українське відомство оштрафувало Газпром ще в 2015 році за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Пізніше міністр юстиції Павло Петренко повідомляв, що Україна розробила план, який допоможе забезпечити виплату російським монополістом Газпромом Нафтогазу України $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Міністерство юстиції прогнозує примусове стягнення найближчим часом штрафу з російського монополіста - компанії Газпром за рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

28 березня, замміністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що сума боргу Газпрому перед Нафтогазом щомісяця збільшується на півмільйона через невиконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X