Газпром вимагає повного скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо Нафтогазу

28 травня 2018, 21:32

Російська компанія Газпром направила до апеляційного суду заяву про повне скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо виплати $4,7 млрд Державному Нафтогазу України за транзитним контрактом. Про це повідомляє Інтерфакс.

Компанія аргументує свої вимоги тим, що в процес ухвалення рішення Стокгольмського арбітражу, що присудив виплату штрафу, "втрутилася стороння особа".

"Додаткове вивчення тексту рішення із залученням всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста показало, що значна частина арбітражного рішення написана не арбітрами, а іншою особою. Очевидно, що ніхто не має права підміняти арбітрів. Безпосереднє винесення рішення арбітрами має надзвичайно високе значення для сторін спору, і втручання сторонніх людей в процес винесення рішення є грубим порушенням арбітражної угоди", – йдеться в повідомленні Газпрому.

Відео дня

У Газпромі зазначають, що висновок експерта-лінгвіста про авторство арбітражного рішення щодо транзиту є "новим доказом серйозних порушень шведського права та арбітражного регламенту Торговельної палати міста Стокгольма при розгляді цієї справи". На думку компанії, це дає підстави для його повного скасування.

Як притиснути друзів Путіна? Читайте доповідь про Газпром

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію у розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

20 квітня Газпром подав позов в Стокгольмський арбітраж про розірвання контрактів із Нафтогазом.

Показати ще новини
Радіо NV
X