Газпром відреагував на арешт своїх активів у Нідерландах

5 червня 2018, 15:26

Російському монополісту компанії Газпром відомо про дії Нафтогазу України на території Нідерландів з приводу примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року у суперечці щодо транзитного контракту, пише ТАСС.

При цьому, офіційних повідомлень компанія не отримувала.

"Газпром зможе представити докладні коментарі з цього питання тільки після ретельного вивчення документів, якщо вони офіційно надійдуть на нашу адресу. На сьогодні ніякі офіційні повідомлення в рамках цієї процедури в Газпром ні від кого не надходило. Газпром буде захищати свої права відповідно до чинного законодавства", - наголошується у повідомленні.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що Швейцарія почала арешт активів Газпрому за запитом України. Швейцарські судові пристави 30 травня провели опис майна у офісі компанії Nord Stream AG - операторові морського газопроводу Північний потік, по якому у Німеччину доставляється російський газ.

Сьогодні, 5 червня, суд у Нідерландах видав арешт на активи Газпрому для виплати Нафтогазу України на $2,6 млрд відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Показати ще новини
Радіо NV
X