Газпром відмовив Нафтогазу у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу

27 березня 2018, 16:48

Газпром відмовляється виконувати остаточні і обов'язкові рішення Стокгольмського арбітражу щодо контрактів на поставку і на транзит газу.

Про це йдеться в заяві Нафтогазу України за результатами переговорів з Газпромом, які пройшли минулого тижня.

"На цій зустрічі Газпром дав зрозуміти, що російська газова монополія відмовляється відновлювати постачання в Україну за розпорядженням арбітражу у справі про постачання газу. А також (Газпром - ред.) відмовився підтвердити, що виплатить $2,6 млрд відповідно до рішення арбітражу в справі по транзиту газу", - йдеться в повідомленні Нафтогазу від 27 березня.

Відео дня

Нафтогаз звертає увагу, що обидва арбітражних рішення є остаточними і обов'язковими для Газпрому.

"Замість цього позиція Газпрому на зустрічі полягала в зміні контрактів або в розірванні контрактів з метою скасування рішень арбітражу", - йдеться в повідомленні Нафтогазу.

У НАКу вважають, що обидві ці позиції "прямо суперечать і не враховують" рішення Стокгольмського арбітражу.

"Нафтогаз вважає цю позицію неприйнятною і відхилив пропозиції Газпрому на цей рахунок", - відзначили в НАК.

Сторони домовилися провести ще один раунд переговорів в квітні. На цій зустрічі, як очікується, Газпром представить свою позицію щодо вимог Нафтогазу щодо перегляду тарифів і використання української газотранспортної системи для транзиту газу з Росії в ЄС в період після закінчення чинного контракту в 2019 році.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X