Газпром поставив на окупований Донбас ще 2,5 млрд кубометрів газу

15 лютого 2018, 13:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Російський монополіст Газпром заявляє, що в 2017 році він поставив 2,4 млрд куб. м природного газу в Україну, при тому, що Національна акціонерна компанія Нафтогаз України з 2015 року припинили закупівлю газу.

Про це свідчать дані звіту Газпрому за четвертий квартал 2017 року.

Згідно з даними, в першому кварталі на окуповані території Донбасу було поставлено 1,1 млрд куб. м газу, у другому - 280 млн куб. м, у третьому - 186 млн куб. м, у четвертому кварталі - 852 млн куб. м.

Відео дня

У компанії зазначили, що за перший квартал заборгованість Нафтогазу України за поставлений газ з 2013 року до першого кварталу 2017 року становить $3,3 млрд.

При цьому у звіті Газпрому за четвертий квартал 2016 року було зазначено, що сума заборгованості Нафтогазу за газ станом на 31 грудня 2016 року становила $3 млрд.

Зазначимо, що в 2016 році Газпром поставив на непідконтрольні Україні території Луганської та Донецької областей 2,4 млрд куб. м газу, що на 40,6% або на 0,7 млрд куб. м більше, ніж у 2015 році.

Крім того, наприкінці червня 2017 року російський монополіст повідомив, що поставив на окупований Донбас газ обсягом 5,5 млрд куб. м. на суму понад $1 млрд.

Слід зазначити, що керівництво Газпрому неодноразово заявляло, що постачання газу в ОРДЛО триває на підставі контракту з Нафтогазом від 2009 року.

У свою чергу, Нафтогаз неодноразово заявляв, що буде оплачувати Газпрому лише замовлені та прийняті поставки природного газу, тоді як декларовані ним поставки газу на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей до таких не належать.

У Нафтогазі відзначали, що компанія не бере газ за контрактом із Газпромом на державну виконавчу службу Прохорівка і Платове на кордоні з РФ.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ , який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X