Газпром пояснив, чому відмовив Нафтогазу в зміні контракту

7 березня 2018, 15:48

Нафтогаз України дійсно пропонував Газпрому привести контракт на закупівлю газу у відповідність з рішенням Стокгольмського арбітражу. Але російська сторона була готова їх узгодити.

За його словами, пропозиції Нафтогазу нібито не відповідали рішенням Стокгольма, а також містили ряд додаткових умов.

Про це заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає Интерфакс.

Відео дня

"Саме тому Газпром і повернув гроші (за передоплату поставок газу в березні - ред.), так що не треба, як то кажуть, перекладати з хворої голови на здорову", - сказав він.

Медведєв підкреслив, що "хотів би звернути увагу не непослідовність української сторони" в зв'язку з претензіями Нафтогазу щодо відмови Газпрому постачати газ з 1 березня, незважаючи на отриману передоплату, а також з вимогами відшкодувати пов'язані з цим збитки.

"Змушений процитувати лист голови правління Нафтогазу України Коболева від 29 грудня 2017 р цього питання: "для коректного розуміння і виконання винесеного фінального рішення по справі V2014/78/80 потрібно його детальне обговорення сторонами контракту з метою досягнення однозначності тлумачення прийнятих судом умов, а також дій сторін, спрямованих на його виконання. Очевидно, що результатом такого обговорення має стати коригування окремих статей контракту і підписання відповідної додаткової угоди, що дозволяє сторонам контракту виконати в повному обсязі свої оновлені з урахуванням рішення трибуналу зобов'язання. Відносно нових попередніх рахунків за контрактом - компанія бачить можливим їх оплату і початок відбору газу після того, як умови контракту будуть повністю адаптовані, з урахуванням зазначеного вище фінального рішення трибуналу", - заявив він.

"У лютому 2018 р Газпром отримав від Нафтогазу України підписане з його боку доповнення до контракту, що не повністю відповідало остаточному арбітражному рішенню від 22 грудня 2017, а також містило ряд додаткових умов, які Газпром погодити не готовий", - підкреслив Медведєв.

Заступник голови Газпрому також повідомив, що російська компанія направила 5 березня повідомлення Нафтогазу про початок процедури розірвання контрактів, а також запропонувала дату необхідної для цього зустрічі сторін.

Показати ще новини
Радіо НВ
X