Газпром подав до суду на свого найбільшого клієнта з Європи

14 лютого 2018, 21:37

Газпром через свого трейдера Газпром-експорт подав до арбітражного суду Стокгольма позов проти найбільшого покупця газу з Німеччини - компанії Uniper, розраховуючи отримати право продавати свій газ дорожче.

Про це пише РБК.

Трейдинговий підрозділ Газпрому направив в компанію Uniper повідомлення про початок арбітражного розгляду з вимогою перегляду цін на газ за контрактом з 1 лютого 2018 року.

Відео дня

Джерело видання в Газпромі зазначило, що основний привід для перегляду умов поставок газу - зміна ринкових умов.

"Компанія хоче підвищити ціну на газ для Uniper, щоб у імпортера не було необгрунтовано високу маржу в порівнянні з ринковими цінами на спотових майданчиках, таких як TTF, NGG і Gaspul", - зазначив співрозмовник видання.

Офіційний представник Газпром експорту не розкриває, на скільки монополія розраховує підвищити ціну для покупця.


На частку Uniper припадає половина імпорту російського газу до Німеччини. Німеччина - найбільший покупець Газпрому в Європі. У 2017 році Німеччина придбала 53,4 млрд куб. м газу.


Газпром вже судився з цією компанією в 2014-2016 роках. Тоді компанія E.Оn Global Commodities SE (перейменована в Uniper з 1 січня 2016 року) подала позов до Газпрому в Стокгольмський арбітраж з вимогою перегляду цін на постачання газу за попередній період, з 30 жовтня 2013 року.

C 2012 року між Газпромом і E.On діє додаткова угоду до контракту, яке дозволяє німцям купувати газ зі знижкою. Але Газпром у 2014 році відмовився давати знижку, посилаючись на зміну ринкових умов. Розгляду були припинені навесні 2016 року, коли партнери домовилися про коригування цін газових контрактів в найближчі роки. За підсумками цієї суперечки E.On доплатив Газпрому за поставки газу € 800 млн, вказував Інтерфакс. Зараз же закінчився той період, на який діяли ці судові домовленості, і сторони відновили спір.

Раніше заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв називав середню експортну ціну Газпрому в 2017 році на рівні $196,7 за 1 тис. Куб. м і прогнозував, що за підсумками 2018 року його може скласти $220 за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, в кінці 2017 року НАК Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями. Зокрема, суд знизив ціну російського газу для Нафтогазу, що купується у Газпрому.

Показати ще новини
Радіо NV
X