Газпром подав апеляцію в суперечці з Нафтогазом щодо постачання газу

22 березня 2018, 13:43

Російський монополіст компанія Газпром 21 березня подав до Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) клопотання про часткове скасування остаточного рішення по арбітражному розгляду з Нафтогазом України по поставці газу.

Про це повідомили в компанії, передає Інтерфакс-Україна.

"Оскільки остаточне рішення арбітрів щодо цього спору засноване на тих самих висновках, що і раніше прийняте окреме рішення щодо арбітражного розгляду, клопотання подано на аналогічних підставах", - заявили в Газпромі.

Відео дня

В компанії вважають, що арбітри перевищили свої повноваження під час ухвалення рішень.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю спірних питань контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром початку негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Показати ще новини
Радіо NV
X