Газпром назвав терміни подачі апеляції на рішення арбітражу щодо транзиту газу

6 березня 2018, 15:37

Російський монополіст Газпром подасть апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит газу до кінця березня.

Про це заявив журналістам заступник голови правління компанії Олександр Медведєв, передає Інтерфакс-Україна.

"Газпром вчора (у понеділок, 5 березня - ред.) також направив у Нафтогаз України повідомлення про початок процедури розірвання діючих контрактів на поставку і транзит газу. Ми діємо точно відповідно до передбаченої контрактами процедурою їх розірвання", - заявив він.

Відео дня

У прес-службі Нафтогазу відзначили, що Газпром має 90 днів на подачу апеляції щодо процедурних моментів, а не по суті рішення арбітражу, при цьому, рішення арбітражу залишається в силі.

Газпром нагадав, що ще раніше подав заяву до Апеляційного суду округу Свеа (Швеція), і тепер має намір уточнити його параметри.

Раніше повідомлялося, що 5 березня російський монополіст Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку та транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю положень контракту на транзит газу, що оскаржуються. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X