Газпром ініціював новий спір із Нафтогазом у Стокгольмському арбітражі

5 березня 2018, 17:33

5 березня російський монополіст Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на постачання й транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Про це заявив глава російської компанії Олексій Міллер, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні [5 березня - НВ] на адресу Нафтогазу України офіційно направлено повідомлення про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж", - цитує його РИА Новости.

Відео дня

"Ми поки не отримали", - прокоментувала голова прес-служби Нафтогазу Альона Осмоловська.

Пізніше головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко підтвердив отримання повідомлення від Газпрому.

При цьому, він нагадав, що процедура передбачає 30/45 днів (30 днів - для контракту на поставку, 45 днів - для контракту на транзит газу), протягом яких сторони повинні спробувати дійти згоди щодо спірних моментів. Однак, Нафтогаз не бачить підстав для розірвання контракту на транзит, оскільки "відповідні пояснення з боку Газпрому виглядають неприйнятними".

У той же час, зазначив Вітренко, Нафтогаз готовий обговорити з Газпромом умови наближення положень транзитного контракту між компаніями до європейського законодавства.

Контракти на поставку і транзит газу між компаніями діють з 2009 по 2019 рік.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю положень контракту на транзит газу, що оскаржуються. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Пізніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань щодо транзиту газу через газотранспортну систему України.

Зазначимо, що Міненерговугілля ввело тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс в 15-20 млн куб. м на добу.

2 березня компанія Нафтогаз України підписала контракт із польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від постачання в Україну.

2 і 3 березня віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович провів консультації з українською і російською стороною щодо газової суперечки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X