Газпром перестав виставляти рахунки Україні за поставки на окупований Донбас

27 лютого 2018, 15:10

Російський монополіст Газпром припинив виставляти рахунки Нафтогазу України за поставки газу в окуповані райони Донбасу.

Про це заявив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Так, це правда", - сказав він.

Зазначимо, що в 2016 році Газпром поставив на непідконтрольні Україні території Луганської та Донецької областей 2,4 млрд куб. м газу, що на 40,6% або на 0,7 млрд куб. м більше, ніж у 2015 році.

Відео дня

Крім того, наприкінці червня 2017 року російський монополіст повідомив, що поставив на окупований Донбас газ обсягом 5,5 млрд куб. м. на суму понад $1 млрд.

Слід зазначити, що керівництво Газпрому неодноразово заявляло, що постачання газу в ОРДЛО триває на підставі контракту з Нафтогазом від 2009 року.

У лютому цього року Газпром заявив, що заборгованість Нафтогазу за газ, що поставляється з 2013 року до першого кварталу 2017 року становить $ 3,3 млрд.

У свою чергу, Нафтогаз неодноразово заявляв, що буде оплачувати Газпрому лише замовлені та прийняті поставки природного газу, тоді як декларовані ним поставки газу на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей до таких не належать.

У Нафтогазі відзначали, що компанія не бере газ за контрактом із Газпромом на державну виконавчу службу Прохорівка і Платове на кордоні з РФ.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ , який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Показати ще новини
Радіо NV
X