Газпром оскаржив рішення польського регулятора щодо Північного потоку-2

15 серпня 2018, 17:48

Російський монополіст - компанія Газпром направила на адресу польського антимонопольного регулятора UOKIK, який ініціював розслідування щодо проекту Північний потік-2, заперечення на його позицію і клопотало про припинення процедури антимонопольного розслідування.

Про це повідомляється в квартальному звіті російської компанії, передає Інтерфакс.

Відзначається, що Антимонопольний орган Польщі у квітні ініціював антимонопольне розслідування щодо передбачуваної концентрації Газпрому і іноземних інвесторів в ході реалізації проекту Північний потік-2 (на підставі створення спільного підприємства без отримання попередньої згоди президента UOKIK).

Відео дня

Польський антимонопольний орган дотримується позиції, що укладені у квітні 2018 року фінансові угоди за проектом переслідують ту ж мету, що і створення спільного підприємства і, відповідно, вимагають згоди UOKIK.

У повідомленні зазначено, що відповідно до законодавства Польщі президент UOKIK вправі застосувати певні санкції до компаній, які, на його думку, здійснюють концентрацію без отримання згоди UOKIK (зокрема, накласти штраф до 10% річного обороту відповідної особи).


Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік - 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X