Газпром через скорочення потужностей одного з газопроводів ліквідує 500 км труб в РФ

19 березня 2018, 09:37

Російський монополіст компанія Газпром розкрила масштаби ліквідації та консервації газотранспортних потужностей, які стали їй непотрібними через двократне скорочення потужностей газопроводу Турецький потік.

Про це повідомляється у матеріалах концерну, передає Інтерфакс.

Зокрема, у документі йдеться, що ліквідації підлягають 506 км лінійної частини Східного маршруту (Лагодження-Анапа) Південного коридору та газовимірювальна станція Моршанська. Ліквідовані труби прокладені в Краснодарському краї, Саратовській, Волгоградській, Ростовській областях. Будуть законсервовані треті та четверті черги компресорних станцій Російська, Козача, Кореновська.

Відео дня

Крім того, наголошується, що за підсумками 2016 року Газпром у зв'язку з невизначеностями з приводу реалізації проекту Південний потік визнав знецінення щодо об'єктів незавершеного будівництва в сумі майже 46 млрд рублів.


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу на рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. Наприкінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другий - в 2019 році.


Нагадаємо, що у грудні ЗМІ повідомляли, що Газпром відмовився від закупівлі дорогих труб для Північного потоку-2.

Показати ще новини
Радіо НВ
X