Афілійована з Коломойським компанія вирішила піти з Угорщини та Словаччини

3 травня 2018, 17:21
281
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

JKX зосередиться на Україні і РФ

Нафтогазова компанія JKX Oil & Gas Plc має намір продати всі свої активи в Угорщині і Словаччині. Після цього компанія зосередиться на проектах в Україні і Росії, які вона вважає "більш перспективними".

Про це йдеться в річному звіті компанії, передає Інтерфакс-Україна.

"В даний час група здійснює повне відчуження (full divestment) часток, які залишаються у неї, в ліцензіях через переорієнтацію своїх операцій на Україну і Росію", - йдеться в звіті.

Відзначається, що на початку лютого 2018 року рада директорів JKX прийняла рішення про вихід з проектів в Словаччині та Угорщині.

Зокрема в Словаччині компанії належало по 25% в ліцензіях на розробку чотирьох родовищ: Svidnik, Medzilaborce, Snina і Pakostov. Через протести на місцевому рівні і відсутності співпраці з боку влади в Словаччині плани оператора з буріння (Alpine Oil & Gas) неодноразово зривалися. 16 березня 2018 року JKX офіційно повідомила про відмову від ліцензій Svidnik, Medzilaborce і Snina на користь інших сторін в спільному підприємстві. Ці активи були повністю знецінені на суму $7,9 млн.

JKX уточнює, що в Угорщині мова йде про шість ліцензій на загальну площу 200 кв. км. Згідно з документом, в минулому році списання по угорським активів склало $3,6 млн, і вони були знецінені до нуля.

Відносно України компанія заявила про плани активної діяльності щодо зростання видобутку, зокрема, про намір провести ремонт 12 свердловин, пробурити 4 бічних стовбура і одну нову свердловину, а також скористатися отриманим в минулому році доступом до 5 державним свердловинах, розташованим на ліцензійних площах компанії.


Найбільшим акціонером британської JKX Oil & Gas є Eclairs Group Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова з пакетом 27,4% акцій. Другим найбільшим акціонером з 2015 року виступає російська Proxima Capital Group з пакетом 19,9%. Ще 12,9% компанії володіє Neptune Invest & Finance Corp; 11,4% акцій з 2016 року належить Keyhall Holding, 6,6% - компанії Interneft Ltd.

В Україні JKX володіє Полтавської газонафтової компанією (ПГНК).

JKX в 2017 році скоротила чистий збиток на 52,3% - до $17,7 млн, а її виручка зросла на 3,5% - до $76,4 млн. Середньодобове виробництво вуглеводнів скоротилося на 14,1% - до 8,6 тис. барелів нафтового еквівалента на добу.

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 21:29

article_img
Свої чужаки. Як СРСР знищував багатотисячну шведську громаду в Україні
Люди

Сьогодні, 19:20

article_img
Мені не 80, щоб я гарно зберіглася. Ольга Сумська про вік, забобони і прабабусю, в яку закохався Нестор Махно
Країни

Сьогодні, 19:15

article_img
Новий ЮКОС? У Росії заарештували великого американського інвестора

Головне

Геополітика

Сьогодні, 04:35

article_img
Депутатів Європарламенту не пустили до Венесуели, їм приписали планування змови
Події

Сьогодні, 12:38

article_img
Напади на культові споруди УПЦ МП координує ФСБ РФ - Грицак
Події

Сьогодні, 14:18

article_img
Зима у Києві побила 139-річний температурний рекорд