Грузія вирішила відмовитися від російського газу до кінця року

12 квітня 2017, 13:55
Віце-прем'єр, міністр енергетики Грузії Каха Каладзе заявив, що угода з Газпромом дає країні можливість не залежати від російського газу, оскільки отримані кошти від його транзиту до Вірменії дозволяють закуповувати газ у Азербайджану

"До кінця поточного року весь необхідний обсяг природного газу буде отримано з Азербайджану", - цитує Інтерфакс-Україна слова Каладзе.

При цьому він зазначив, що у Грузії є можливість купувати газ як у Азербайджану, так і в Ірану. "На сьогоднішній день ми вирішили повністю завантажитися азербайджанським природним газом", - заявив міністр.

Відео дня

За його словами, після закінчення дворічного договору з Газпромом Грузія буде мати більш тверді позиції, так як до того часу буде побудовано газове сховище, що дасть можливість менше залежати від російського газу.

У січні-березні обсяг газу, отриманого Грузією з Росії, склав 100 млн куб. м, у тому числі в лютому було отримано 70 млн куб. м. Новий договір Грузії з Газпром експортом про умови транзиту газу до Вірменії передбачає перехід на грошову оплату вартості транзиту.

Компанія гарантує оплату транспортування газу через територію Грузії у 2017-2018 рр .. в обсязі 2-2,2 млрд куб. м в рік, а також поставку газу в Грузію "на гнучких умовах, по ціні на $30 за 1000 куб. м нижче, ніж в 2016 році", тобто за $185. При цьому не розголошується ціна самого транзиту, що є комерційною таємницею.

Згідно з договором, у 2017 році Газпром сплатить транзит газу за змішаною системою - частково грошима і частково сировиною, а в 2018 році - тільки грошовими розрахунками.

В цьому році Грузія планує отримати 2,457 млрд куб. м газу, з них поставки з Азербайджану будуть складати 2,347 млрд (95,5%).

Показати ще новини
Радіо НВ
X