ГПУ запідозрила групу Приват в махінаціях з транзитом мазуту

10 жовтня 2017, 11:12
Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за підозрою компанії Ексімнафтопродукт в махінаціях з транзитом мазуту білоруського виробництва через Одеський морський торговельний порт

Про це йдеться в рішені суду.

Згідно з рішенням суду, після аналізу даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби слідчі встановили, що транзит білоруського мазуту через Одеський порт здійснювався партіями, більшими, ніж максимальна вантажопідйомність суден, які приймали цей продукт.

Відео дня

У ГПУ вважають, що це дає підстави припускати, що частина транзитного мазуту, можливо, була реалізована на внутрішньому ринку без сплати податків.

становлено, що протягом 2017 року службові особи компанії Ексімнафтопродукт з Одеського морського торгівельного порту документально здійснили відправку мазуту морськими транспортом понад їх максимальну вантажопідйомність, що дає підстави вважати, що товар частково, ймовірно, не був вивезений з митної території, а був реалізований службовими особами Ексімнафтопродукту в роздрібну торгівлю за готівкові кошти на території України, що спричинило несплату податків в особливо великих розмірах", - йдеться в документі.

У зв'язку з цим, прокуратура подала позов до суду на отримання доступу до дзвінків, СМС і іншим даним за номерами мобільних телефонів керівництва інших структур з орбіти групи Приват - Синтез Ойл, Одесанафтопродукт, Чорноморський паливний термінал, - які надають Ексімнафтопродукт послуги з перевалки нафтопродуктів.

Однак, суд відмовив ГПУ в отриманні такого доступу, вважаючи аргументи слідства непереконливими.


Ексімнафтопродукт є частиною Одеського перевалочного комплексу, контрольованого групою Приват, потужністю понад 20 млн т/г.

Відзначимо, що до складу Одеського перевалочного комплексу також входять підприємство Одесанафтопродукт (зберігання і перевалювання світлих нафтопродуктів), Синтез Ойл і Укрлоудсістем (перевалка скрапленого газу).


Група Приват - українська фінансово-промислова група. Власниками групи є Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський і Олексій Мартинов. До групи Приват безпосередньо або опосередковано входить понад 100 підприємств на Україні і в світі.


Показати ще новини
Радіо NV
X