Громадянам Євросоюзу можуть заборонити працювати топ-менеджерами у російських держкомпаніях — Bloomberg

28 вересня, 12:56
Екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер обіймав посаду голови ради директорів Роснафти (Фото:REUTERS/Dmitry Lovetsky)

Екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер обіймав посаду голови ради директорів Роснафти (Фото:REUTERS/Dmitry Lovetsky)

У Євросоюзі розглянуть пропозицію, яка заборонить громадянам ЄС працювати на керівних посадах у російських державних компаніях.

Євросоюз розглядає пропозицію Німеччини про заборону громадянам ЄС обіймати високооплачувані посади у російських державних компаніях.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі із цим питанням.

Відео дня

Якщо ця пропозиція буде офіційно представлена Європейською комісією та підтримана всіма державами-членами ЄС, накине широку мережу на громадян Євросоюзу.

За словами співрозмовників видання, ця ініціатива швидше за все зачепить колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера.

За повідомленнями німецьких ЗМІ, Шредер є головою комітету акціонерів Nord Stream AG, оператором газопроводу Північний потік — 2.

Дотримання обмежень мають забезпечити національні уряди. За словами одного з джерел видання, запропонована заборона буде застосовуватися поетапно.

Колишній канцлер ФРН Герхард Шредер керував радою директорів Роснефти з 2007 року. Він залишив свою посаду у російській компанії у травні 2022 року. Пізніше того ж місяця він відмовився від посади у Газпромі.

Після початку російського вторгнення до України Шредер відзначився скандальними заявами.

Так, 23 квітня Шредер в інтерв'ю NYT заявив, що залишить посаду голови ради директорів російської нафтогазової компанії Роснєфть, тільки якщо Москва припинить постачання нафти та газу до Європи.

Крім того, він вважає, що "у довгостроковій перспективі ізолювати таку країну, як Росія, не можна ні політично, ні економічно".

« Коли ця війна ( з Україною — ред.) закінчиться, нам доведеться повернутися до відносин із Росією. Ми завжди так робимо», - додав Шредер.

У цьому ж інтерв'ю він сказав, що не шкодує про свою позицію щодо Росії і не планує дистанціюватися від Володимира Путіна.

У травні цього року парламент Німеччини позбавив Герхарда Шредера частини привілеїв, якими користувався як колишній канцлер. Зокрема, його залишили без офісу у парламенті та працівників, які оплачуються за рахунок бюджету.

Соціал-демократ, як і нинішній канцлер Олаф Шольц, Герхард Шредер очолював правлячу коаліцію із зеленими з 1998 по 2005 рік.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X