Гройсман звинуватив Нафтогаз у низькій частці продажів газу промисловості

22 листопада 2017, 15:32
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман дорікнув Нафтогазу України в низькій частці продажів природного газу комерційному сектору

"Монополіст, який має серйозні можливості і є серйозним гравцем на ринку, втратив свої позиції на ринку комерційного газу. У всій структурі (продажів - ред.) газу промисловості Нафтогаз має до 7%", - цитує слова прем'єра агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

На думку Гройсмана, це може бути пов'язане з тим, що у компанії не було відповідного пріоритету.

При цьому прем'єр нагадав про необхідність створення максимальної конкуренції на ринку природного газу країни.

"Підкреслюю, ринок газу повинен бути створений в Україні конкурентний. Нехай не на ньому домінуватиме Нафтогаз. Повинен домінувати той, хто має найбільш низьку ціну на газ. Конкуруйте", - додав він.

За даними Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, станом на листопад 2017 року видано близько 350 ліцензій на постачання газу в Україну. Зокрема, ліцензії отримали великі світові компанії і трейдери в особі Trafigura, MET Holding, Engie.

За шість місяців 2017 року прибутковими для Нафтогазу були сегменти транспортування і розподілу газу (15,5 млрд грн), виробництва газу (18,1 млрд грн), переробки нафтової сировини і торгівлі нафтопродуктами (2,5 млрд грн), транспортування нафти (0,6 млрд грн) і виробництва нафти і газоконденсату (0,3 млрд грн).

Збитковими сегментами були торгівля газом (3,8 млрд грн), зберігання газу (1 млрд грн), а також інші види діяльності і нерозподілені суми (3,2 млрд грн). Витрати з податку на прибуток склали 5,9 млрд грн.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2015 року в Україні скасовано державне регулювання цін на газ для всіх категорій споживачів, крім населення і ТКЕ для потреб населення. З цього часу Нафтогаз України поставляє газ промисловим споживачам, бюджетним організаціям та іншим суб'єктам господарювання на ринкових умовах.

З 1 листопада 2017 року Нафтогаз збільшив ціну на газ для промислових споживачів на 7,5% в порівнянні з жовтнем - до 8,8 тис. грн за 1 тис. куб. м.

Крім того, з 1 грудня 2017 року Нафтогаз підвищить мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 2,3-2,4%.

Показати ще новини
Радіо NV
X