Гройсман вирішив захистити ОПЗ за допомогою Генпрокуратури і НАБУ

11 травня 2017, 13:19
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Фонду державного майна (ФДМ) України, а також Міністерству юстиції України вжити вичерпних заходів для захисту майна ПАТ Одеський припортовий завод

"Урядове доручення ФДМ вжити вичерпних заходів щодо захисту інтересів держави. Будь ласка, якщо потрібно, міняйте керівництво заводу, негайно. Юристів – негайно. І Мін'юсту таке ж доручення – вжити всіх вичерпних заходів щодо захисту держмайна", - цитує його Інтерфакс-Україна з засідання Кабінету міністрів у Києві в четвер.

Відео дня

У свою чергу міністр юстиції Павло Петренко запропонував, щоб уряд витребував у ФДМ і ОПЗ матеріали по супроводженню судової тяжби з Ostchem і передало їх в Генеральну прокуратуру і Національне антикорупційне бюро.

"Щоб провести перевірки з приводу можливих посадових злочинів з боку посадових осіб як ОПЗ, так і ФДМ, що супроводжують цю справу. Хочу нагадати, коли це рішення Стокгольмського арбітражу (з приводу боргу ОПЗ перед Ostchem – ред.) з'явилося, уряд давав доручення негайно оскаржити це рішення ... рішення не було оскаржене навіть по процедурах, визначених регламентом Стокгольмського арбітражу", - сказав він.

Гройсман підтримав таку ініціативу.

"Я направлю звернення сьогодні в НАБУ, думаю, що їм буде це цікаво – майже $300 млн, як це відбувається. Крім того, я звернуся до генерального прокурора, щоб він під особистий контроль взяв цю справу", - резюмував прем'єр.

Нагадаємо, що Апеляційний суд 10 травня підтвердив рішення Южненського міського суду про задоволення клопотання компанії Ostchem Дмитра Фірташа про можливості реалізувати на території України рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з Одеського припортового заводу (ОПЗ) $193 млн боргу, за винятком пені і штрафів.

Прем'єр-міністр назвав таку ситуацію "змовою".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X