Гройсман проти підвищення тарифів, які запропонували в Укрзалізниці

25 вересня 2017, 10:43
Підвищення тарифів на залізничні перевезення повинно статися, проте менш ніж на 22,5%

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу Україна, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні тарифи (на ж/д вантажоперевезення - ред.) не відповідають економічній обгрунтованості і тут необхідно знайти в діалозі з бізнесом розумне спільне рішення. Я знаю, що і бізнес до цього готовий і Укрзалізниця до цього готова, тому, я не впевнений, що це (підвищення - ред.) буде 22%, я думаю, що це буде менше, але в тому, що вони знайдуть взаєморозуміння - я впевнений ", - сказав прем'єр.

Відео дня

Він зазначив, що з одного боку, зараз необхідно стимулювати експорт, а з іншого - Укрзалізниця повинна знайти ресурс для поновлення свого складу, тому тарифи повинні дати такий ресурс і в той же час бути прийнятними для бізнесу.

Нагадаємо, тарифний комітет Міністерства інфраструктури погодив підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення всередині країни на 22,5% з 1 жовтня.

13 вересня 2017 року Кабінет міністрів України затвердив фінансовий план Укрзалізниці, в якому закладено підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.

Тим часом глава Госрегуляторслужби Ксенія Ляпіна під час обговорення фінплану Укрзалізниці на засіданні Кабміну зазначила, що в умовах відсутності незалежного регулятора для такого монополіста, як Укрзалізниця, встановлення тарифу - питання регулятивне.

Крім того Американська торгова палата (АСС) у четвер, 21 вересня повідомила, що звернулася до Кабміну з проханням утриматися від підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення в 2017 році.

Крім того, представники бізнесу - члени Європейської Бізнес Асоціації виступили проти підвищення вантажних ж/д тарифів.

Також, Державна регуляторна служба України запропонувала переглянути обсяг підвищення тарифів.

Показати ще новини
Радіо NV
X