Гройсман пообіцяв залишити контроль над Турбоатомом державі

28 вересня 2017, 19:11
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що контрольний пакет акцій (51%) Турбоатома повинен залишатися у власності держави

"Турбоатом повинен залишатися не менше 51% у власності, тобто в контрольній власності держави і крапка", - повідомив прем'єр агентству Інтерфакс-Україна.

При цьому прем'єр зазначив, що в Україні в приватизації заборонено брати участь представникам країни-агресора, тобто Росії.

Відео дня

Відзначимо, Турбоатом (Харків) планує реорганізуватися в приватне акціонерне товариство.

Раніше, Гройсман назвав Турбоатом в переліку пропонованих до приватизації об'єктів.

Нагадаємо, російсько-український бізнесмен Костянтин Григоришин може отримати першочергове право на купівлю акцій Турбоатому.

Крім Григоришина інтерес до приватизації Турбоатому виявляв харківський бізнесмен Олександр Ярославський, який висловив готовність купити підприємство спільно з одним з найбільших сировинних трейдерів - корпорацією Glencore.

До сих пір немає ясності, який пакет Турбоатома планується виставити на продаж. Ще в лютому 2017 року прем'єр-міністр Володимир виступав за збереження у власності держави частини акцій виробника турбінного устаткування заводу Турбоатом при його повної приватизації.


Турбоатом - машинобудівне підприємство. Виручка за 2016 рік - 2,1 млрд грн, чистий прибуток - 1 млрд грн.

ФДМ належить 75,2% акцій харківського підприємства, підконтрольна Григоришину КУА Сварог Ессет Менеджмент володіє 15,3% Турбоатома, 5,6% знаходяться у власності кіпрської Biscone Limited, афілійованої з російським холдингом Силові машини Олексія Мордашова.

Ще близько 1% акцій заводу належить Мегабанку.

Показати ще новини
Радіо NV
X