Гройсман пообіцяв відмовитися від російського вугілля

11 квітня 2017, 12:09
Україна в умовах припинення постачання антрациту з неконтрольованих територій в зоні АТО скоротить споживання цього енергетичного вугілля і покриє його дефіцит диверсифікованими імпортними поставками, відмовившись від такого завезення вугілля з Росії

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Безумовно, нам потрібно закуповувати бракуюче вугілля в різних країнах. Хочу підкреслити: я прихильник закупівлі в США, Австралії... – тобто, в інших країнах, а не в агресора", – цитує слова прем'єр-міністра Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Поки ще постанови (про заборону імпорту антрациту з Росії – ред.) немає, але вважаю, що для нас дуже важливо диверсифікувати і жодним чином не поставляти з Російської Федерації", – додав прем'єр.

Він нагадав, що Україні вдалося повністю відмовитися від російського газу. "501 день жодної краплі російського газу українська держава не отримує", – підкреслив Гройсман.

Глава уряду зазначив, що паралельно завдяки модернізації двох блоків Зміївської ТЕС у цьому році з переведення їх з антрациту на газове вугілля потреба в ньому буде знижена. Він додав, що така ж модернізація вартістю 1 млрд грн буде здійснена і на Трипільській ТЕС.

Прем'єр зазначив, що скорочення споживання антрациту буде досягнуто за рахунок нарощування вироблення електроенергетики на АЕС і на гідроелектростанціях.

Нагадаємо, що 15 березня Рада національної безпеки і оборони вирішив тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на Донбасі.

У той же день президент Петро Порошенко заявив, що видобувається в шахтах на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей українське вугілля почали відправляти в Росію.

Глава Міненерговугілля Ігор Насалик 23 березня заявив про намір Кабміну заборонити імпорт вугілля з РФ.

"Проект постанови на даний момент готується. Рішення буде прийнято", - сказав міністр.

Показати ще новини
Радіо НВ
X