Григоришин заблокував приєднання Електроважмашу до Турбоатому

5 жовтня 2021, 18:06

Збори акціонерів АТ Українські енергетичні машини (раніше — АТ Турбоатом), не змогли прийняти ряд рішень про приєднання до нього АТ Завод Електроважмаш в зв’язку з забороною Госпсуду Харкова приймати такі рішення.

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на протокол позачергових зборів акціонерів, які пройшли 28 вересня.

Більше 75% акцій АТ Українські енергетичні машини належить державі.

Відео дня

Згідно з протоколом, акціонери не змогли прийняти рішення про затвердження передавального акту та пояснень до умов приєднання Електроважмашу, затвердження відповідного договору, а також умови конвертації акцій Електроважмашу в акції Укренергомашин і випуску акцій Електроважмашу з метою цієї конвертації. Для участі в зборах зареєструвалися акціонери (представники акціонерів), які сукупно володіють 91,15% голосуючих акцій.

Судова ухвала про заборону зборам акціонерів приймати ці рішення була прийнята 21 вересня в рамках забезпечення позову пов'язаної з підприємцем Костянтином Григоришиним КУА Сварог Ессет Менеджмент, що діє від свого імені, але в інтересах і за рахунок активів ПЗНВІФ Сьомий, до складу активів якого входить 64,8 млн акцій (15,3%) АТ Укренергомашини.

Заявник вважає, що недобросовісні дії АТ Укренергомашини порушують його права, оскільки визначення ринкової вартості його акцій здійснено з неналежним виконанням норм законодавства, позивач в належні терміни не був повідомлений про право вимоги обов'язкового викупу акцій, і Укенергомашини не викупили у заявника акції у необхідні терміни.

Згідно з інформацією в держреєстрі, КУА Сварог Ессет Менеджмент звернулася з позовом до АТ Укренергомашини про визнання недійсним протоколу рішення зборів акціонерів АТ Турбоатом від 27 серпня в частині затвердження ринкової вартості акцій АТ - 1,95 грн за акцію. Позивач також просить визнати укладеним договір про обов'язковий викуп у нього акцій АТ Турбоатом. Госпсуд Харківської області відрив провадження у справі на підставі цього позову і призначив підготовче засідання на 12 жовтня.

Раніше засновник і генеральний директор інвесткомпанії Dragon Capital (власник НВ) Томаш Фіала в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна сказав, що ринкова ціна акцій Турбоатому 1,95 грн за штуку, затверджена зборами акціонерів 27 серпня, занижена приблизно в чотири рази. За його словами, схвалена Фондом держмайна як головним акціонером Турбоатому угода щодо приєднання АТ Завод Електроважмаш загрожує міноритарним акціонерам Турбоатома розмиванням їх частки. Фіала також нагадав, що багато міноритаріїв судяться з Турбоатомом за виплату дивідендів, хоча державі підприємство такі дивіденди платить.

Турбоатом - єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Великим міноритарієм є венчурний інвестфонд Сьомий під управлінням КУА Сварог Ессет Менеджмент. Ще 5,598% акцій належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd., афілійованій, за даними Турбоатома, з російським холдингом Силові машини Олексія Мордашова.

Показати ще новини
Радіо NV
X