Григоришин поступився частиною свого російського бізнесу – ЗМІ

1 лютого 2017, 09:44
Власник групи Енергетичний стандарт Костянтин Григоришин поступився частиною свого російського бізнесу співвласнику групи VS Energy Євгену Гінеру

Як пише liga.net, після різкого падіння обороту групи в Росії Григоришин залучив нового партнера. Ним став відомий російський бізнесмен, співвласник групи VS Energy Євген Гінер.

Відео дня

"З початку року бізнесом Енергетичного стандарту в Росії керує син Гінера - Вадим. 10 січня він офіційно очолив московське ТОВ Енергетичний стандарт з оборотом у десятки мільйонів доларів", - пише видання.

Російська компанія Енергетичний стандарт - звичайний посередник, через якого Сумське НВО, Запоріжтрансформатор та Турбоатом продають свою продукцію в Росії.

Компанія бере участь в тендерах підприємств Росатому, Газпрому та інших російських холдингів. Саме від держзамовлень безпосередньо залежить прибуток бізнесу Григоришина в Росії та завантаження його українських підприємств.

"Після початку російської агресії попит на їх продукцію різко скоротився. Якщо в 2013 році частка поставок у Росію Сумського НВО перевищила 50% від загального обсягу експорту, то у 2015-му впала до 12,1%, випливає з звітності компанії. Результатів за 2016 рік підприємство ще не публікувало", - зазначає видання.

На московському трейдері осідали мільярди рублів, але з погіршенням російсько-українських відносин його виручка впала в рази. За інформацією російських ЗМІ, якщо в "тучному" 2012 році компанія заробила 24,7 млрд рублів, то в кризовому 2015-му - лише 4,2 млрд, або близько 70 млн дол.

"Григоришин давно шукав партнера, щоб налагодити бізнес у Росії", - розповів близький до бізнесмена топ-менеджер великої української держкомпанії.

Зазначається, що поява Гінера може виправити фінансові результати компанії.

Як відомо, Євген Гінер - виходець з України. Разом з росіянами Олександром Бабаковим і Михайлом Воєводіним він володіє групою VS Energy.

В Україні їй належить сім енергопостачальних компаній (обленерго) з річною виручкою понад 13 млрд грн. Також VS Energy володіє найбільшою мережею готелів Premier International (налічує 17 готелів без урахування Криму). Сам Гінер з минулого року став мажоритарним акціонером українського PIN банку.

Вадим Гінер фактично є партнером батька і очолює безліч його компаній в Росії і за кордоном.

У жовтні минулого року він і зовсім виявився власником 75% ФК ЦСКА (Москва). Гінер-старший - президент столичного футбольного клубу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X