Григоришин може купити Турбоатом - ЗМІ

19 вересня 2017, 12:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російсько-український бізнесмен Костянтин Григоришин може отримати першочергове право на купівлю акцій найбільшого в Україні виробника турбінного устаткування для атомних, теплових і гідроелектростанцій

Про це повідомляє liga.net.

Таке право Григоришину дістанеться автоматично, якщо 3 жовтня на зборах акціонерів Турбоатому нинішній мажоритарний власник - Фонд державного майна - проголосує за реорганізацію форми власності підприємства з публічного акціонерного товариства на приватне.

Відео дня

Відповідно до закону про акціонерні товариства, акціонери приватного товариства, на відміну від публічного мають переважне право на придбання акцій, що продаються іншими акціонерами.

Після перетворення Турбоатома в приватне акціонерне товариство ФДМ буде зобов'язаний запропонувати компаніям Григоришина і російського бізнесмена Олексія Мордашова викупити виставляємий на приватизацію пакет за стартовою ціною пропорційно кількості акцій, що належать кожному з них.

Мордашову реалізувати це право навряд чи вдасться. У лютому Верховна Рада прийняла закон, що забороняє участь в приватизації російським інвесторам. У Григоришина, який в минулому році отримав українське громадянство, таких проблем бути не повинно.

Тільки в разі відмови міноритарних акціонерів від викупу акцій ФДМ зможе продати держпакет Турбоатома третім особам.

На початку 2016 року Фонд державного майна заблокував реорганізацію шести енергокомпаній холдингу ДТЕК з публічного акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство, проголосувавши "проти" на зборах акціонерів.

Крім Григоришина інтерес до приватизації Турбоатому виявляв харківський бізнесмен Олександр Ярославський, який висловив готовність купити підприємство спільно з одним з найбільших сировинних трейдерів - корпорацією Glencore.

До сих пір немає ясності, який пакет Турбоатома планується виставити на продаж. Ще в лютому 2017 року прем'єр-міністр Володимир виступав за збереження у власності держави частини акцій виробника турбінного устаткування заводу Турбоатом (Харків) при його повної приватизації.


Турбоатом - машинобудівне підприємство. Виручка за 2016 рік - 2,1 млрд грн, чистий прибуток - 1 млрд грн.

ФДМ належить 75,2% акцій харківського підприємства, підконтрольна Григоришину КУА Сварог Ессет Менеджмент володіє 15,3% Турбоатома, 5,6% знаходяться у власності кіпрської Biscone Limited, афілійованої з російським холдингом Силові машини Олексія Мордашова.

Ще близько 1% акцій заводу належить Мегабанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X