Грибок-шкідник і сільгоспопортуністи в полях – головні агроновини за тиждень

9 вересня 2016, 21:42
З виробництвом зернових в Україні складно – покупці, незадоволені якістю, а виробники не інвестують у нові технології

1 Єгипет відмовив українській пшениці

Єгипет включив Україну в список країн з ознаками ріжків у пшениці. Подія ця для нашої країни вкрай неприємна, адже Єгипет – найбільший у світі імпортер зерна. Втім, нічого особливого в цьому немає. Раніше в чорний список експортерів потрапили також США, Канада, Франція та інші країни. Річ у тім, що Єгипет з кінця серпня запровадив «нульову норму» вмісту в пшениці грибка ріжків, тоді як міжнародні стандарти допускають наявність до 0,05%. Катастрофи для України ця новина не принесе, навіть всупереч тому, що Єгипет більше за інших купує нашу пшеницю. Низький урожай в Європі і стабільний попит в Азії має допомогти нашій країні компенсувати втрати, до того ж залишається низка інших африканських країн, які не відмовляться від додаткових обсягів української пшениці в тому разі, якщо єгиптяни продовжать жорсткий режим.

Відео дня

2 Зерна стане більше

Міністерство аграрної політики України збільшило прогноз урожаю зернових у цьому році на 1 млн т. Таким чином, аграрії зберуть близько 62,3 млн т зерна. З них експорт має скласти майже 40 млн т. Зважаючи на це, можна констатувати, що галузь перебуває в стагнації, оскільки аграрії збирають подібний обсяг зернових останні 4 роки. Аналітики одностайні в думці – Україні пощастило з якістю землі і хорошими погодними умовами, тому висока врожайність досягається з мінімальними зусиллями. Цим користуються ті, хто звик заробляти, не особливо думаючи про розвиток. За оцінками гендиректора компанії Нібулон Олексія Вадатурського, Україна могла б сміливо збирати близько 100 млн т зернових на рік. Щоб досягти цієї мети потрібно впроваджувати нові технології, а для цього необхідні інвестиції і висококваліфікований персонал, чого поки що не спостерігається.

3 Фермерам пообіцяли фіндопомогу

Кабінет міністр затвердив проект постанови про фінансову підтримку фермерських господарств із земельним банком до 500 га. Передбачається, що обсяг максимальної допомоги буде збільшено з 250 тис. до 500 тис. грн. Міністр агрополітики Тарас Кутовий вважає, що за рахунок дрібних і середніх фермерів можна підвищити врожайність на 20%. Зараз він становить близько 49 ц/га. Сьогодні врожайність наших основних культур перебуває на 30-40% нижче, ніж у США і Європі. За оцінками галузевих фахівців, зростанню врожайності сприятиме збільшення капітальних інвестицій на гектар, як обіговий, так і основний.

4 Озимі будуть застраховані

Аграріям обіцяють компенсувати половину вартості страхування посівів. Інноваційний продукт запустили IFC, Креді Агріколь Банк, АХА Страхування та Syngenta. Відповідно до запропонованих умов можна застрахувати посіви озимої пшениці на період перезимівлі і весняно-літній період. Програма покриває погодні ризики, епідемії, протиправні дії третіх осіб та знищення врожаю тваринами. Першими споживачами стануть аграрії у Полтавській, Вінницькій та Черкаській областях. Господарства платитимуть лише 50% страхової премії: 1,5% – при страхуванні на весняно-літній період, 2% – при страхуванні зимових ризиків. Компенсація здійснюється при втраті більше половини врожаю. Таким чином, представники АПК зможуть захиститися від катаклізмів з одного боку, з іншого – підвищити врожайність, не боячись вкладати в неї більше коштів.

Показати ще новини
Радіо NV
X