На фінішній прямій. Українські аграрії зібрали рекордний урожай гречки

23 жовтня 2021, 15:57

Ще до кінця зборів врожаю українські аграрії намолотили 107 тисяч тонн гречаної крупи. Це найбільший урожай гречки за останні кілька років.

Українські аграрії вже намолотили 107 тисяч тонн гречаної крупи при загальному прогнозі в 100 тисяч тонн. Про це йдеться в повідомленні Мінагро.

«Є найбільший урожай гречки за останні кілька років. Два місяці тому наші прогнози були на рівні 100 000 тонн. І ось вже сьогодні, будучи на фінішній прямій, але ще її перетинаючи, аграрії намолотили 107 000 тонн гречаної крупи», - зазначив глава відомства Роман Лещенко.

Відео дня

Міністр зазначив, що це показник на рівні 94%, оскільки збір врожаю завершили тільки 15 областей. Оновлені прогнози міністерства щодо врожаю гречки показують понад 110 тисяч тонн. Найвища врожайність була зафіксована у Вінницькій області - 15,9 центнер на гектар.

У міністерстві відзначили, що завдяки програмі державної підтримки виробництва гречки аграрії отримують до 5 тис. Грн субсидії на гектар оброблюваних угідь, де вирощувалася гречка. Зазначена програма ініційована Мінагрополітики в цьому році.

Міністр агрополітики додав, що в 2021 році на підтримку виробників гречки було виділено 50 млн грн.

Нагадаємо, що на початку вересня закупівельні ціни на гречку в Україні зросли на 18% , середня ціна гречки від виробників зросла на 15%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X