ГПУ звинуватила менеджерів Укргазвидобування у змові з іноземними компаніями

7 липня 2017, 15:54
Генеральна прокуратура України (ГПУ) звинувачує посадових осіб Укргазвидобування в завищенні вартості робіт по гідророзриву пластів (ГРП), що проводяться румунською компанією Tacrom і білоруської Белоруснефть

"Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи Укргазвидобування діючи за попередньою змовою з посадовими особами іноземних компаній, зловживаючи своїм службовим становищем і всупереч інтересам служби, шляхом завищення вартості робіт по ГРП, які проводяться на території Полтавської та Харківської областей, протягом 2016- 2017 рр. заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах ", - повідомила прес-служба ГПУ.

Відео дня

Департамент ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки при оперативному супроводі Головного управління СБУ по контррозвідувальному захисту інтересів України в сфері економічної безпеки проводять обшуки в рамках справи в регіональному відділенні Укргазвидобування і в офісах підприємств-підрядників.

Як повідомлялося, Белоруснефть і Tacrom перемогли на тендерах Укргазвидобування, що проводяться через систему ProZorro в 2016 році.

Силами цих підрядників планується здійснити 100 ГРП протягом 2016-2017 років на родовищах Шебелинського і Полтавського газопромислові управлінь (ГПУ) на глибині 2800-5000 метрів.

Сьогодні глава Укргазвидобування повідомив про обшуки ГПУ і СБУ в офісах компанії, зазначивши, що за цим можуть стояти люди, для яких залучення іноземних сервісних компаній на чесних умовах і через прозорі тендери є неприйнятним.

Укргазвидобування, 100% акцій якого належить Нафтогаз України, є найбільшою газодобувної компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу. Також експлуатує Шебелинський ГПЗ.

Нагадаємо, служба безпеки України (СБУ) і Генеральна прокуратура (ГПУ) проводять обшуки в офісі Укргазвидобування.

Показати ще новини
Радіо НВ
X