ГПУ закрила кримінальні справи проти чиновників НБУ і Приватбанку

21 грудня 2017, 15:34
Генеральна прокуратура України (ГПУ) закрила два кримінальні провадження про розтрату грошових коштів посадовими особами Національного банку України (НБУ) і Приватбанку

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй Facebook-сторінці.

Він зазначив, що протягом вересня-грудня в ГПУ і Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) надійшли заяви від народного депутата України Олександра Дубініна (партія Укроп) про розтрату посадовими особами НБУ і Приватбанку державних коштів шляхом зловживання службовим становищем в ході проведення закупівлі консультаційних послуг іноземних компаній протягом 2016-2017 років.

Відео дня

У листопаді-грудні 2017 року НАБУ зареєструвало два кримінальні провадження, які пізніше були об'єднані в одне.

У Генпрокуратурі зареєстровані провадження стали епізодами двох раніше порушених базових кримінальних проваджень щодо розтрати коштів протягом 2008-2016 років.

Надалі слідчі групи Генпрокуратури отримали постанови судів про виїмку документів в Нацбанку і Приватбанк, що стосуються даних угод.

Однак, в ході слідчих дій, після допиту посадових осіб НБУ і аналізу чинного законодавства "слідчими ГПУ було прийнято рішення про закриття даних кримінальних проваджень у зв'язку з відсутністю складу злочину в діях посадових осіб Нацбанку України при укладанні цих угод", зазначає Луценко.

"Виконання винесених ухвал судів було відкладено", - додав він.

Також генпрокурор додав, що на сьогоднішній день в ГПУ не було і немає ніяких кримінальних проваджень щодо аудиторської компанії Kroll або будь-яких інших іноземних аудиторських компаній, які залучалися Національним банком України для фінансової перевірки діяльності Приватбанку.

"Виїмок документів або обшуків в ході слідчих дій в компанії Kroll і інших аудиторських компаніях не проводилося і не планується", - додав Луценко.

Показати ще новини
Радіо НВ
X