ГПУ і ДФС намагаються закрити велику мережу АЗС

2 жовтня 2017, 15:18
3320
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: БРСМ-Нафта via Facebook

Силовики ініціюють повну заборону на продаж палива через АЗС БРСМ-Нафта

Генеральна прокуратура України (ГПУ) і Державна фіскальна служба (ДФС) ініціюють арешт всіх видів нафтопродуктів, що знаходяться в резервуарах всіх АЗС мережі БРСМ-Нафта

Про це йдеться у визначенні Шевченківського районного суду Києва від 26 вересня.

Так, відомства обгрунтовують необхідність арешту палива тим, що оператор мережі АЗС БРСМ-Нафта компанія Стейт Ойл ухилилася від сплати близько 1,6 млрд грн податків (в основному акцизу) за 2015 рік - перший квартал 2016 року. Ця сума податкових зобов'язань була донарахована фіскальною службою у жовтні 2016 року за результатами позачергової перевірки, зазначає галузеве видання enkorr.

Перевірка ДФС встановила, що через АЗС БРСМ-Нафта кінцевим споживачам відпускалися нафтопродукти, які за документами були прийняті Стейт Ойлом на зберігання від споріднених компаній Бел-Ойл і Парком Транс.

ДФС встановила, що ці договори зберігання були фіктивними, а Стейт Ойл безоплатно отримував нафтопродукти і продавав їх кінцевим споживачам через колонки на АЗС. Це призводило до спотворення податкової та фінансової звітності Стейт Ойла і стало причиною донарахування податкових зобов'язань за реалізацію необлікованих нафтопродуктів через мережу БРСМ-Нафта.

Рішення ДФС про донарахування 1,6 млрд грн було підтверджено судом 20 липня 2017 року і набуло законної сили.

16 вересня всі нафтопродукти у мережі АЗС БРСМ-Нафта були визнані речовими доказами у справі про несплату податків на суму 1,6 млрд грн.

У той же час 26 вересня Шевченківський райсуд Києва відмовив ДФС і ГПУ в арешті нафтопродуктів мережі БРСМ-Нафта з повною забороною їх реалізації, вважаючи такий арешт необґрунтованим. Відмова суду не є перешкодою для ДФС і ГПУ звернутися з таким клопотанням повторно.

Видання також зазначає, що це не перша подібна акція силовиків щодо БРСМ-Нафти. У листопаді-грудні 2016 року правоохоронці зупинили роботу 96 з 173 АЗС БРСМ-Нафти у рамках розслідування щодо ухилення від сплати податків. Проте, на початок літа 2017 року 74 АЗС з 96 зупинених станцій повністю відновили роботу.


Мережа БРСМ заснована у 1995 році Андрієм Бібой і Олегом Поліщуком. У 2007 році Поліщук продав свої 50% акцій мережі Едуарду Ставицькому. За час роботи останнього в уряді з 2010 по 2013 року мережа БРСМ зросла у 5 разів (з 26 до 130 АЗС). Після вибуху АЗК компанії у Переяславі-Хмельницькому (квітень 2014 року) і хвилі розслідувань про причетність до цього бізнесу Едуарда Ставицького його частка перейшла компанії Фриз Ойл Груп, а обидва акціонера виїхали за кордон, де знаходяться донині. У 2016 році партнери розділили бізнес навпіл, кожному відійшло по 63 АЗС. На даний момент станції Ставицького знаходяться в управлінні компанії Стейт Ойл, контрольованої Андрієм Бібой.

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського
Travel

Вчора, 19:10

article_img
Удвічі швидше Колумба. Як український яхтсмен проплив від Канарських до Карибських островів за 19 днів
Події

Вчора, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення

Головне

Економіка

Вчора, 17:36

article_img
Штрафи та запчастини. Що робити власникам авто на єврономерах після закінчення пільгового періоду розмитнення
Події

Вчора, 22:57

article_img
За знімальною групою Схем стежать охоронці Ахметова - розслідування
Країни

Сьогодні, 07:38

article_img
У Bellingcat оприлюднили фото третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів