Готівка, перекази та пенсії. Як працюватиме монетизація субсидій

7 лютого 2019, 08:24

Українці, що претендують на судсидії, отримають 1,5 тис. гривень вже у березні. Відповідне рішення 6 лютого затвердив уряд.

Президент Петро Порошенко під час наради в Міністерстві соціальної політики заявив, що монетизація субсидій запрацює з 4 березня.

Енергетична незалежність за п'ять років

Відео дня

За словами голови держави, таке рішення є одним з елементів зі встановлення енергетичної незалежності країни, а також суттєво зменшить "поле для корупції" у цій сфері.

Суттєво зменшить "поле для корупції"

"Після того як отримувач субсидії розрахується за спожиті послуги, кошті готівкові залишаються в його розпорядженні. Ми окремо зробимо кроки про встановлення лічильників. Лічильники будуть встановлюватися не за рахунок споживачів, а за рахунок держави через заходи по енергозбереженню", – заявив Порошенко.

У ході виступу Порошенко поставив завдання за п'ять років забезпечити енергетичну незалежність країни.

70% одержувачів субсидій – пенсіонери

Майже 4 мільйони родин претендують на отримання монетизованих субсидій, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

З травня 2019 року відбудеться перепризначення субсидії на наступний рік

Він зазначив, що відповідні виплати за поточний опалювальний сезон населенню нададуть у березні, квітні і травні поточного року.

Починаючи з травня 2019 року відбудеться перепризначення субсидії на наступний рік. Рева також звернув увагу, що 70% одержувачів субсидій – пенсіонери.

"Готівкова форма буде застосовуватися до тих людей, в який субсидія призначена на поточний опалювальний період, починаючи з жовтня-грудня 2018 року. Також домогосподарств у нас 3 млн 742 тис. 75", – повідомив Рева.

Субсидія через Ощадбанк

Зазначається, що субсидію можна буде отримати грошовим переказом через державний Ощадбанк. Пенсіонерам її буде виплачувати Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошей треба звернутися в Ощадбанк

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код.

Одночасно з виплатою грошового переказу, для кожного одержувача субсидії відкриють персональний банківський рахунок, на який будуть перераховувати гроші у квітні і травні. Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати у інших банках, зможуть зняти свою субсидію безпосередньо в банкоматі.

Крок до енергетичної незалежності

Монетизація субсидій – це крок до енергетичної незалежності держави, зазначив у ефірі Радіо НВ віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

Раніше на українському газовому ринку не було конкуренції

Він зауважив, що раніше на українському газовому ринку не було конкуренції, а постачальники послуг отримували мільярдні дотації з держбюджету.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"Клірінгові розрахунки, які завжди були в державі, які фактично йшли монопольним постачальникам, практично вбивали можливість конкуренції за споживача. До 2014 року практично компанія НАК Нафтогаз споживала до 130 мільярдів гривень щорічно дотацій від державного бюджету. Тому що під виглядом дешевого газу для населення, який списувався по нормативам для населення, попадав у комерційні підприємства, і різниця між вартістю газу для населення і комерційним сектором практично осідала у кишенях олігархів", – зауважив Зубко.

Енергозберігаючі технології

Попри середній розмір субсидії, у деяких випадках вона може становити 2-3 тисячі гривень, зазначив у інтерв'ю Радіо НВ директор департаменту соціальної політики Інституту місцевого розвитку Антон Левицький.

Монетизація буде спонукати населення використовувати енергозберігаючі технології

Він зауважив, якщо людина, якій нададуть субсидію, має вдома старий котел або інші пристрої обігріву, вона навряд чи зможе зекономити.

Однак програма монетизація буде спонукати населення використовувати енергозберігаючі технології, завдяки яким можна буде заощадити кошти. Раніше залишок субсидії у разі економного споживання направлявся до бюджету, тепер гроші будуть залишатися у людей.

За підсумками опалювального сезону

Думку про те, що монетизація субсидій спонукатиме населення використовувати енергозберігаючі технології поділяє також експерт з питань ЖКГ Українського інституту аналізу та менеджменту Андрій Нікончук.

Видача коштів у березні сприятиме використанню грошей не за призначенням

Однак у інтерв'ю Радіо НВ він зауважив, що більш доцільно було б видавати громадянам зекономлені кошти за підсумками опалювального сезону. Раніше уряд планував саме такий механізм.

"Раніше спочатку говорили про те, що гроші наживо видаватися будуть тільки після закінчення опалювального сезону. У період опалювального сезону гроші матимуть умовно захищену форму, будуть перераховуватися автоматично державою у вигляді Ощадбанку на рахунки постачальників тих чи інших житлово-комунальних послуг і, умовно, чи не будуть спокушати споживачів не заплатити за житлово-комунальні послуги, а витратити їх на щось то інше, і цим самим привести до виникнення додаткового обсягу заборгованостей", – зауважив Никончук.

Видача коштів у березні спонукатиме деяких недобросовісних людей використовувати гроші не за призначенням. Нікончук також висловив думку, що влада могла піти на такий недалекоглядний крок напередодні виборів. 

Показати ще новини
Радіо NV
X