Державіаслужба розповіла, коли запрацюють аеропорти Маріуполя і Бердянська

15 березня 2019, 17:59

Запуску аеропортів заважає близька відстань до зони конфлікту на сході України

Запустити аеропорти Маріуполь або Бердянськ для цивільної авіації можна тільки після зменшення буферної зони військового конфлікту. Про це заявив глава Державіаслужби Олександр Більчук, повідомляє УНІАН.

Відео дня

"Якщо аеропорт прийме рішення про відновлення своєї роботи, то необхідно мати всі сертифікати і відповідати вимогам безпеки. Необхідно враховувати, що біля аеропортів, які знаходяться поруч із зоною конфлікту, існує буферна зона. Тому якщо буде прийнято рішення і будуть чинники, які дозволять зменшити буферну зону аеропортів, то лише тоді буде прийматися рішення про відновлення діяльності цих аеропортів", - сказав він.

Більчук зазначив, що зараз проводиться робота з вивчення можливості запустити аеропорт Маріуполь для цивільної авіації.

"Хочу відзначити, що президент Порошенко тільки поставив завдання вивчити питання відновлення роботи аеропорту Маріуполь. І лише після цього буде прийматися рішення", - сказав він.

Відзначимо, 1 березня 2019 року Петро Порошенко в ході Ради регіонального розвитку заявив наступне: "Доручаю начальнику Генштабу, міністрам оборони і інфраструктури, голові Донецької ОДА опрацювати питання запуску аеропорту міста Маріуполь".

Раніше, в 2018 році, міністр інфраструктури Володимир Омелян запропонував реконструювати аеропорт Бердянськ. При цьому відновлення аеропорту Маріуполя, за його словами, неможливо в зв'язку з безпекою.

У червні 2014 року Державіаслужба в зв'язку з напруженою ситуацією на сході країни, через неможливість забезпечення безпеки авіапасажирів і повного контролю над усіма технологічними процесами відкликала сертифікати експлуатантів у трьох аеропортів: Донецького, Луганського та Маріупольського.

Раніше повідомлялося, що аеропорт Ужгород відновив роботу .

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X