Держаудитслужба знайшла в Укртрансгазі порушення на півмільярда гривень

10 серпня 2016, 11:47
131
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Через невиконання рішення загальних зборів акціонерів Укртрансгазу до держбюджету не перевели 135,8 млн грн дивідендів за 2012 рік

Фото: РБК-Україна

Державна аудиторська служба (Держаудитслужба) під час перевірки фінансово-господарської діяльності компанії Укртрансгаз та її філій виявила порушення в розмірі 580,8 млн грн

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Із загальної суми збитки становлять 28,4 млн грн. Держаудитслужба перевіряла діяльності компанії з 1 червня 2014 року по 31 грудня 2015 року.

Зазначено, що результати перевірки показали низку негативних тенденцій і недоліків під час використання фінансових і матеріальних ресурсів.

"Так, попри значне збільшення тарифів на транспортування газу та послуги його зберігання, Укртрансгаз за результатами 2015 року отримало збиток на суму 4,7 млрд грн при запланованому показнику чистого прибутку розміром 5,7 млрд грн. Головною причиною збитковості 2015 року є збільшення суми нарахованих товариством амортизаційних відрахувань на 13,2 млрд грн без внесення змін до фінансового плану, чим було порушено вимоги Господарського кодексу України", – зазначають у Держаудитслужбі.

За даними відомства, через невиконання рішення загальних зборів акціонерів Укртрансгазу до держбюджету не перевели 135,8 млн грн дивідендів за 2012 рік.

Крім того, в ході ревізії виявили матеріально-технічні ресурси вартістю майже 130 млн грн, які купили протягом 200-2012 років, але так і не використали.

"Укртрансгаз провів 144 процедури закупівель із порушенням вимог законодавства, за результатами яких укладено договорів на загальну суму майже 622 млн грн.", – заявляють у відомстві.

Згідно з повідомленням Держаудитслужби, виявлено факти, які можуть свідчити про змову між учасниками торгів. Інформацію про це передали в Антимонопольний комітет України.

Крім того, відомство передало в Державну фіскальну службу інформацію про порушення, які призвели до "викривлення показників фінансової звітності Укртрансгазу і свідчать про можливе заниження об’єкта та/або бази оподаткування, а також ухилення від сплати податків і зборів".

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:45

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини
Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю
Мистецтво

Вчора, 10:58

article_img
Три сестри і зомбі. 5 кращих перекладів класики

Головне

Наукпоп

Вчора, 15:52

article_img
Кривавий Місяць. Сьогоднi на жителів Землі чекає незвичайне затемнення
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Події

Вчора, 18:51

article_img
Внаслідок обстрілу бойовиків один український військовий отримав поранення – ООС