Голова Укргазвидобування йде у відставку

8 лютого 2019, 10:20

Олег Прохоренко залишає посаду голови Укргазвидобування, повідомило НВ джерело в компанії.

Пізніше на сайті НАК Нафтогаз України з'явилося офіційне повідомлення, яке підтвердило цю інформацію. У ньому йдеться, що Прохоренко залишить посаду з 15 березня 2019 року - Нафтогаз розриває з ним контракт.

Відео дня

До затвердження нового голови правління Укргазвидобування виконувати обов'язки керівника цієї компанії тимчасово буде Андрій Фаворов - голова новоствореного "газового" дивізіону групи.

"Ми вдячні Олегу Прохоренку за велику роботу, яку він провів в Укргазвидобуванні за останні три роки. Прийнявши управління компанією в умовах надзвичайно обмежених ресурсів, Олег зумів не допустити зменшення видобутку газу. Він домігся незаперечного прогресу у оновленні УГВ та запровадженні нових технологій, зокрема, інтенсифікації виробництва. Я дякую Олегу за його внесок у перший етап реформи Нафтогазу та переконаний, що попереду його очікують нові успішні проекти", - прокоментував звільнення Прохоренко глава НАК Андрій Коболєв.

У свою чергу, Прохоренко нагадав, що його компанії вдалося "змінити тренд видобутку газу в Україні з падіння до зростання, створити ринок сервісних послуг в газовидобуванні, оновити застарілу матеріально-технічну базу, створивши передумови до збільшення видобутку природного газу у майбутньому".

Прохоренко був призначений головою Укргазвидобування в червні 2015 року. Вперше ЗМІ повідомили про його можливу відставку наприкінці 2018 року. Повідомлялося, що в нього виник конфлікт з головою Нафтогазу Андрієм Коболєвим і комерційним директором Юрієм Вітренком: нібито Прохоренко не хотів звільнити кількох менеджерів, до роботи яких у НАКу були претензії.

Крім того, за підсумками 2018 року Укргазвидобування не досягнула цільових показників за програмою підвищення видобутку 20/20, оголошеною в 2016 році. Спочатку передбачалося, що в 2018-му видобуток становитиме 16,5 млрд куб. м газу, потім протягом року плани двічі переглядалися. У підсумку в 2018-му компанія видобула 15,5 млрд куб. м.

Укргазвидобування пояснила невиконання планових показників систематичною відмовою місцевої влади узгоджувати з компанією ліцензії на нові ділянки. Програма 20/20 передбачала, що в 2016-2018 роках Укргазвидобування отримає 60 нових ліцензій, але за фактом вдалося отримати тільки 17.

Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
Радіо NV
X